chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Nowość! Bostik STIX A600 Evolution – nowa generacja klejów do wykładzin

Nowość! Bostik STIX A600 Evolution – nowa generacja klejów do wykładzin akustycznych, PCV i dywanów

03.03.2022
Bostik STIX A600 Evolution to bazujący na przełomowej technologii opatentowanej przez Bostik rewolucyjny klej do wykładzin akustycznych, PCV oraz dywanów. To nowe rozwiązanie klejowe wykorzystujące szklane mikrokuleczki - czyli GLASS BALL - wyróżnia się innowacyjnie małą gęstością, dzięki czemu możliwa jest jeszcze łatwiejsza aplikacja – i tym samym – bardziej wydajna praca.

Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
Nowej generacji rozwiązanie od Bostik – STIX A600 Evolution – dedykowane jest do wszystkich rodzajów wykładzin akustycznych, PVC i dywanów. Ten wysokowydajny klej uniwersalny został stworzony na bazie innowacyjnej technologii opatentowanej przez Bostik - GLASS BALL, opierającej się na połączeniu szklanych mikrokuleczek ze specyficznymi dyspersjami i surowcami. Dzięki temu możliwe było zmniejszenie gęstości produktu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów użytkowych oraz uzyskaniu jeszcze wyższej wydajności – o 30% więcej pokrytej powierzchni przy tej samej ilości wagowej kleju.

Bostik STIX A600 EVOLUTION – ewolucja gęstości i zastosowania


Bostik STIX A600 EVOLUTION to wielozadaniowy, biały klej akrylowy, wykonany w 35% z organicznych surowców odnawialnych - żywicy kalafoniowej i plastyfikatorów pochodzenia roślinnego. Produkt przeznaczony jest do klejenia wszystkich rodzajów wykładzin akustycznych, PVC oraz dywanów. Zapewnia jeszcze większą wydajność, mocniejszy chwyt oraz szybsze utwardzanie, które wynosi od 10 do 15 min. Dzięki gładkiej i kremowej konsystencji skutkującej doskonałymi właściwościami roboczymi, STIX A600 EVOLUTION zapewnia jeszcze prostszą aplikację – również w przypadku większego pokrycia na poziomie 200-300 g/m?.
Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik

STIX A600 EVOLUTION – ekologiczne klejenie na każde życzenie


Nowość od Bostik to produkt o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych, który przyczynia się do zachowania dobrej jakości powietrza wewnątrz budynków. Posiada certyfikat EC1 Plus zgodny z protokołem EMICODE, a także certyfikaty M1 i A+. Bostik STIX A600 EVOLUTION spełnia również wymagania systemów oceny budynków ekologicznych - takich jak LEED i BREEAM. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, ftalanów ani izocyjanianów, a skład pozwala ograniczyć wykorzystanie surowców ropopochodnych, a tym samym zmniejszyć emisję CO? w całym cyklu życia.

- Bostik STIX A600 EVOLUTION pakowany jest w wiaderko wykonane z tworzywa sztucznego, pochodzącego z recyklingu (PCR PP). Dzięki zastosowaniu w opakowaniu materiałów pochodzących z recyklingu, produkt przyczynia się przy tym do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez cały cykl swojego życia – mówi Sławomir Pałka, Product Manager W&F, WP z firmy Bostik.

REKLAMA:

Proste użycie


Przed aplikacją Bostik STIX A600 EVOLUTION, wskazane jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. W tej kwestii należy ocenić wilgotność resztkową podłoża, zgodnie z normami budowlanymi i zaleceniami producentów podłóg. Podłoże musi być również czyste, nośne, gładkie, suche oraz wolne od zanieczyszczeń, które mogą utrudniać przyczepność. Powierzchnia powinna być także wstępnie przygotowana przy użyciu odpowiednich podkładów i masy samopoziomującej.
Przeczytaj również: Montaż wykładziny dywanowej
W przypadku aplikacji, równomierną warstwę produktu nakładamy na całą powierzchnię za pomocą odpowiedniej pacy zębatej. Czas oczekiwania wynosi od 10 do 15 min. Warto jednak pamiętać, że na ten okres wpływ ma także temperatura, wilgotność i porowatość podłoża. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy utrzymywać klej, wykładzinę i pomieszczenie w stabilnej temperaturze od 15°C do 30°C nieprzerwanie przez 48 godzin przed i po aplikacji. W przypadku wilgotności względnej, musi być ona utrzymywana na poziomie 60-65%.

Po upłynięciu czasu, następny krok stanowi ułożenie wykładziny, gdy klej pozostaje lepki i chłonny. Przez 72 godziny powinniśmy ograniczyć ruch po klejonej powierzchni. Przed rozpoczęciem czyszczenia i polerowania powinniśmy odczekać 48 h lub postępować zgodnie z wytycznymi producenta podłogi.

STIX A600 EVOLUTION to nowoczesne podejście do tematyki produktu przyjaznego zarówno dla wykonawcy, jak i środowiska. Unikalna technologia opatentowana przez BOSTIK oparta o szklane mikrokulki wpływa znacząco na wydajność kleju i na jego wagę, a uzyskana w taki sposób struktura kleju ułatwia rozprowadzanie go mniejszym nakładem wysiłku.
Autor: Bostik - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt