chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Produkty do drewna GreinWood już w sprzedaży

Produkty do drewna GreinWood już w sprzedaży

31.03.2021
Firma Greinplast wprowadza na rynek preparaty do impregnacji i malowania elementów drewnianych. Seria produktów o nazwie „GreinWood” obejmuje: olej impregnujący, lakierobejcę powłokotwórczą z funkcją impregnacji, lakierobejcę powłokotwórczą wodorozcieńczalną, impregnat powłokotwórczy oraz bioaktywny impregnat gruntujący.

Chemia budowlana - Fot. Greinplast
Fot. Greinplast

Drewno to materiał bardzo popularny o szerokim zastosowaniu w budownictwie i architekturze. Niestety jego największą wadą jest fakt, że jest ono podatne na biodegradację. Elementy drewniane chętnie wykorzystywane są przez projektantów domów i ogrodów. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do oferty firmy Greinplast produktów, które pozwalają przedłużyć życie drewnianych elementów przy jednoczesnym zachowaniu ich estetyki i szlachetnego wyglądu.

- Temat produktów do drewna towarzyszy nam już od bardzo dawna. Firma Greinplast produkuje materiały umożliwiające konserwację praktycznie każdej powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Cały czas obserwujemy rynek i wsłuchujemy się w to co mówią nam wykonawcy, dlatego doszliśmy do wniosku, że naszą ofertę trzeba uzupełnić o wyroby do pielęgnacji i impregnacji drewna – tłumaczy menadżer ds. sprzedaży Greinplast Paweł Mucha.
REKLAMA:


- Po latach badań laboratoryjnych i prac związanych ze stworzeniem submarki GreinWood, dziś możemy śmiało powiedzieć, że oddajemy w ręce klientów produkty do konserwacji drewna na najwyższym poziomi – dodaje Paweł Mucha.

Chemia budowlana - Fot. Greinplast
Fot. Greinplast

Olej impregnujący do drewna


Stworzony został na bazie naturalnego oleju lnianego oraz dodatku filtrów ochronnych UV. Produkt jest łatwy w aplikacji, głęboko impregnuje i koloryzuje drewno. Podkreśla naturalną strukturę drewna, reguluje jego wilgotność, ułatwia swobodne oddychanie oraz pozwala uzyskać gładką, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię. Dostępny jest w 16 kolorach wg palety barw Greinplast.

Lakierobejca powłokotwórcza wodorozcieńczalna


Przeznaczona jest do ochrony i dekoracji drewnianych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz. Zastosowanie specjalnie wyselekcjonowanego spoiwa zapewnia trwałą, elastyczną powłokę, która nie pęka i nie łuszczy się. Specjalna formuła ułatwia aplikację i osiągnięcie pięknego efektu dekoracyjnego. Pomalowana powierzchnia ma eleganckie, satynowe wykończenie.

Lakierobejca powłokotwórcza z funkcją impregnacji


Produkt charakteryzuje się wysoką elastycznością, znakomitą przyczepnością do drewna oraz trwałością powłoki. Zabezpiecza drewno, zapewniając mu do 6 lat ochrony. Lakierobejca jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, reguluje wilgotność i podkreśla naturalne piękno drewna, zapewniając wysoką ochronę malowanych powierzchni. Dostępna jest w 15 kolorach według palety barw Greinplast.

Impregnat powłokotwórczy


Podkreśla naturalny wygląd, oddając jego naturalny charakter, nie łuszczy się, reguluje wilgotność drewna, a jego skład zapewnia trwałość koloru oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne i wnikanie wody. Impregnat głęboko wnika w strukturę drewna, skutecznie je impregnując. Dostępny jest w 16 kolorach według palety barw Greinplast.

Bioaktywny impregnat gruntujący


Preparat w postaci płynu na bazie wody, do zastosowania przemysłowego i indywidualnego. Służy do konserwacji drewna znajdującego się na wolnym powietrzu, które nie ma bezpośredniego kontaktu z glebą lub wodą (np. fasady, okna, drzwi - części zewnętrzne i wewnętrzne, barierki balkonowe, itd.). Chroni przed szkodliwym działaniem grzybów powodujących siniznę, podstawczakami powodującymi głęboki rozkład drewna oraz owadami.
Przeczytaj również: Renowacja elewacji
Nowa linia produktów do drewna jest już dostępna w sieci sprzedaży Greinplast oraz u autoryzowanych dystrybutorów tej marki. Więcej informacji na temat właściwości i przeznaczenia wyrobów znaleźć można na stronie greinwood.pl

Autor: Greinplast - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt