chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
sposób wyświetlania:
Najnowsze wiadomości z branży

CEMEX Polska z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Jury doceniło raport firmy za rok 2021, zatytułowany „Future in Action”. Laureatów poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 28 listopada w Sali Notowań GPW. Organizatorami konkursu byli: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Accolade odsłoniło kolejny mural na terenie parku przemysłowego, w ramach Accolade Industrial Art - tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejna grafika zaprojektowana i namalowana przez dwóch uznanych artystów muralowych - Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka - podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch projektów na zbiornikach wodnych w Zielonej Górze i Mińsku Mazowieckim.

Magia świateł, gracja ruchów, piękne stroje i wielkie emocje. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego eMotion Dance Festival, który 20 listopada ponownie zagościł w Oświęcimiu. Areną wydarzeń stała się po raz kolejny hala sportowa Szkoły Podstawowej z oddziałami Mistrzostwa Sportowego, a sam turniej przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta i przy wsparciu firmy Austrotherm, producenta najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych w Polsce.

Branża spożywcza ma bardzo wysokie wymagania wobec posadzek. Muszą być wyjątkowo odporne nie tylko na obciążenia mechaniczne i chemiczne, ale i oddziaływania termiczne. Zgodność z przepisami higienicznymi, potwierdzona przez niezależne zewnętrzne instytuty, jest również konieczna. Takie wymagania spełniają systemy posadzek Remmers Crete.

Niezależny instytut badawczy potwierdził, że dyspersja Synthos Synexil AF 33 spełnia wysokie wymagania normy IOS-MAT-0066 upowszechnionej i stosowanej m.in. przez IKEA. Ta specyfikacja określa szerokie wymagania dotyczące powłok, zarówno jeżeli chodzi o ich skład, jak i odporność na zabrudzenia czy temperaturę. Synexil AF 33 to odpowiedź na wymagające oczekiwania producentów powłok do drewna, którzy szukają wysokiej jakości dyspersji będących bazą dla swoich produktów.

Za nami finał 12. edycji projektu Kreator Budownictwa Roku 2022. Podczas uroczystej gali dwa wyróżnienia trafiły do Grupy Saint-Gobain, która zrzesza marki ISOVER, RIGIPS i WEBER. Zaszczytne tytuły zostały przydzielone spółce w kategoriach firma oraz produkt i inwestycja.

Spółka Austrotherm jest jednym z polskich liderów w zakresie produkcji płyt termoizolacyjnych ze styropianu na potrzeby budownictwa. W ramach konkursu Kreator Budownictwa Roku 2022, firma Austrotherm otrzymała zaszczytne wyróżnienia w trzech kategoriach: dla osoby, firmy i inwestycji.

14 listopada 2022 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy PSB Handel S.A. w Kielcach. Podczas którego odbyła się prezentacja strategii Spółki oraz wybory uzupełniające do Zarządu i podział funkcji w Zarządzie.

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, zaprezentowała wyniki finansowe za trzy kwartały 2022 roku. Wobec niesprzyjającej sytuacji geopolitycznej, trudności na rynkach surowców oraz w łańcuchach dostaw Grupa Selena z powodzeniem kontynuowała strategię elastycznego reagowania. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,49 mld zł, co stanowi wzrost o 16,3 proc. r/r. Grupa wypracowała zysk operacyjny (EBIT) w kwocie 120,6 mln zł, co oznacza wzrost o 42,3 proc. oraz zysk netto większy o 34,3 proc., w odniesieniu do wyników analogicznego okresu 2021 roku.

AkzoNobel, jedna z wiodących firm na rynku produkcji farb i powłok, kontynuuje długofalową współpracę z Muzeum Narodowym w Warszawie. W ramach przygotowania jego najnowszej wystawy „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880-1910”, do muzeum przekazano ponad 900 litrów farby Dulux Professional, z której użyciem odmalowane zostały ściany we wszystkich salach wystawowych. Odmalowana powierzchnia ma łącznie ponad 1500m². Eksperci AkzoNobel wspierali także merytorycznie wykonawców w procesie malowania.

Po pierwszych trzech kwartałach 2022 r. Grupa Śnieżka osiągnęła nieznacznie wyższe przychody niż przed rokiem. To rezultat lepszego wyniku sprzedaży w Polsce oraz wyraźnej odbudowy popytu na produkty Śnieżki na rynku ukraińskim – pomimo trwającej w tym kraju wojny. Zyski Grupy były jednak pod silnym wpływem skutków wzrostu stóp procentowych i rosnących kosztów.

Trwają intensywne przygotowania do Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 31.01-03.02.2023 r. Podczas nadchodzącej edycji spodziewać się możemy obecności setek producentów i dystrybutorów z całego świata, którzy z początkiem roku pochwalą się swoją najnowszą ofertą. To najważniejsze i najbardziej oczekiwane polskie wydarzenie, integrujące międzynarodowe środowisko budowlane, odbędzie się pod hasłem: „WIEDZA, RELACJE, BIZNES”. Podkreśla ono ogromną wagę wymiany doświadczeń, aktualność poruszanej podczas targowych konferencji tematyki, ale także mocno zaznacza kluczowe znaczenie spotkań, fachowych dyskusji i zaufania w biznesie.

Jasne i delikatne pastele, intensywne turkusy i żółcienie oraz ciemne, kontrastujące barwy tworzą najnowszą kolekcję Tikkurila Color Now 2023.

Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów, które oddaje wykres.
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Pozostałe wiadomości
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt