chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Izolacje techniczne ISOVER

Izolacje techniczne ISOVER

23.03.2015
ISOVER, znany producent materiałów izolacyjnych, oferujący szeroką gamę produktów do izolacji termicznej i akustycznej, odpowiada również na potrzeby wykonawców branży HVAC. W ofercie marki można znaleźć maty i płyty z wełny mineralnej przeznaczone do izolacji technicznych.

Chemia budowlana -  Fot. ISOVER
Fot. ISOVER
Specjalistyczne produkty do izolacji technicznych, znanych jako HVAC, czyli ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning) to otrzymywane z włókien szklanych Ventilux, Ventilam Alu i jego odnowiona wersja – Ventilam Alu Plus.

Ventilam Alu


Ventilam Alu to mata z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych, jednostronnie pokryta zbrojoną folią aluminiową. Włókna produktu ułożone są prostopadle w stosunku do powłoki z folii, co pozwala na zachowanie stałej grubości maty w miejscach naroży kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zaletą Ventilam Alu jest również szczególna sprężystość i lekkość która wpływa na szybkość i komfort montażu.
REKLAMA:


Mata stosowana jest głównie jako izolacja przeciwkondensacyjna, termiczna i akustyczna kanałów o przekroju cylindrycznym oraz prostokątnym.

Ventilam Alu Plus


Ventilam Alu Plus to wzbogacona o warstwę kleju nałożonego na matę wersja Ventilam Alu, maty z wełny mineralnej marki ISOVER. Warstwa kleju zdecydowanie skraca czas montażu, a dodatkowo nie wymaga stosowania innych elementów montażowych (np. szpilek, obejm). Ventilam Alu Plus jest elastyczny, lekki i sprężysty, mata nie kruszy się i nie łamie.
Sprawdza się przy zewnętrznej izolacji przeciwkondensacyjnej, termicznej i akustycznej okrągłych i prostokątnych kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, a także izolacji rurociągów, zbiorników i cystern, wymienników ciepła czy ochrony instalacji wodnych (hydrantów, rurociągów, zbiorników, zaworów) przed zamarzaniem w zimie.

Chemia budowlana -  Fot. ISOVER
Fot. ISOVER

Ventilux 6335


Ventilux to płyta z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych, jednostronnie pokryta zbrojonym welonem szklanym. Produkt przeznaczony jest do wewnętrznej izolacji termicznej i akustycznej kanałów wentylacyjnych, tłumików akustycznych, central klimatyzacyjnych, agregatów wentylacyjnych, komór tłumiących i pomieszczeń, w których należy obniżyć poziom hałasu.
Przeczytaj również: ISOVER Multi-Comfort House
Płyty Ventilux posiadają Atest Higieniczny uprawniający do stosowania jako wewnętrzna izolacja kanałów i urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych w laboratoriach oraz w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Źródło: ISOVER

Autor: Isover - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Isover
Nowości z firmy Isover
Czytelnia firmy Isover
Poradnik firmy Isover
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt