chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trendy zmian cen materiałów budowlanych w sierpniu 2013

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w sierpniu 2013

12.09.2013
W sierpniu 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 6 grupach: stolarki otworowej, parapetów (+1,9%), izolacji termicznych (+1,7%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+1,7%), pokryć i folii dachowych, rynien (+1,3%), silikatów (+1,1%) i izolacji wodochronnych (+0,5%). Spadły ceny materiałów ściennych ceramicznych (-2,6%), suchej zabudowy (-1,9%) i gazobetonów (-0,5%). Ceny chemii budowlanej oraz drewna i mat. drewnopochodnych nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny wyrobów stalowych (+0,5%), a spadły farb, lakierów, tapet (-10,6%) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-1,9%). Nie zmieniły się ceny cementu, wapna, płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VII 2013 r., w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r., przyjął wartość minus 22,3%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 17,2%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 21,8%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 13,5%.
REKLAMA:


Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do składów Grupy PSB) w sierpniu 2013 r. były o 1% wyższe niż przed rokiem oraz o 2,5% niższe niż w lipcu 2013 r. Sprzedaż po ośmiu miesiącach 2013 r. była niższa o 3,3% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Chemia budowlana - Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.
Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.


Źródło: Grupa PSB S.A.

* Dynamika  przychodów Grupy PSB S.A. (centrali), w danym miesiącu, nie jest dynamiką przychodów w składach.


Autor: Grupa PSB S.A. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Grupa PSB
Nowości z firmy Grupa PSB S.A.
Czytelnia firmy Grupa PSB S.A.
Poradnik firmy Grupa PSB S.A.
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt