chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lafarge w Polsce przejmie Izolbet wchodząc na rynek suchych zapraw i izolacji

Lafarge w Polsce przejmie Izolbet wchodząc na rynek suchych zapraw i izolacji zewnętrznych

13.05.2022
Lafarge w Polsce podpisał warunkową umowę przejęcia firmy Izolbet, specjalizującej się w chemii budowlanej, suchych zaprawach i systemach izolacyjnych, których sprzedaż netto wynosi 150 mln złotych. Transakcja oczekuje na decyzję UOKiK.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge

Lafarge w Polsce przejmie 100 proc. udziałów w firmie Izolbet - znaczącego gracza na rynku suchych zapraw i systemów izolacji w Polsce, którego roczna sprzedaż sięga 150 mln złotych ( 35 mln CHF).

Akwizycja umożliwi Lafarge rozwój na trzech kluczowych rynkach - renowacji, izolacji termicznej niezbędnej do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wykończenia budynków. Uzupełni również niedawną inwestycję Lafarge w zakład produkcyjny suchych mieszanek w Krakowie.- mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

REKLAMA:


Przejęcie przyspieszy wzrost Grupy Holcim w obszarze rozwiązań i produktów, aby osiągnąć 30% sprzedaży netto Grupy do 2025 roku.

Dedykowane rozwiązania dla budownictwa są kluczowym elementem rozwoju produktów i rozwiązań w Europie, zwłaszcza dzięki niedawnym przejęciom PRB Group we Francji i PTB-Compaktuna w Belgii. Jestem bardzo dumny z faktu, że polski rynek otrzymuje mocny dwucyfrowy impuls do wzrostu, a nasze zaawansowane rozwiązania pozwolą zwiększyć efektywność energetyczną budynków i budować w sposób szybszy i bardziej efektywny. Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Izolbet w rodzinie Holcim i Lafarge.” - mówi Jan Jenish, CEO Grupy Holcim.

Izolbet posiada cztery zakłady produkcyjne w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie zatrudniając blisko 170 osób. Produkty firmy dostępne są na terenie całego kraju poprzez sieć hurtowni, składów i sklepów budowlanych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugiej połowie 2022.


Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt