chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder

CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder

26.04.2022
Prestiżowa nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua® podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 20 kwietnia.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex
TopBuilder należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej branży budowlanej. Co roku kapituła nagradza najwyższej jakości wyroby, obiekty i usługi, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.

Podczas tegorocznej, XIV edycji konkursu, eksperci docenili m.in. niskoemisyjne produkty znajdujące się w ofercie CEMEX Polska. Pierwsze z nich zostały wprowadzone na polski rynek przed rokiem. Obecnie portfolio produktów Vertua® obejmuje cementy, betony i domieszki.
REKLAMA:


Produkty betonowe Vertua® są dostępne w dwóch wariantach: classic oraz plus. Zapewniają one redukcję emisji dwutlenku węgla odpowiednio do 30% i 50% . W obu przypadkach możliwa jest również dalsza kompensacja, aż do osiągnięcia zerowej emisji netto produktu. Betony Vertua® charakteryzują się takimi parametrami technicznymi, jak wyroby standardowe, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Cementy Vertua® z kolei, są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktowego i spełniają oczekiwania klientów, projektantów i inwestorów, którzy doceniają rozwiązania niskoemisyjne w nowoczesnym budownictwie. Wybór cementów Vertua® to wybór produktów z pozytywnym wpływem na środowisko wynikającym z istotnego zmniejszenia ich śladu węglowego. Dzięki temu w całym cyklu życia konstrukcji z betonu można uzyskać wymierne efekty środowiskowe zarządzając świadomie emisją CO2. Poziom redukcji wynosi odpowiednio od 20% do 40% dla cementów z grupy Vertua Plus® lub ponad 40% w przypadku cementów z grupy Vertua Ultra®.

Łagodzenie zmian klimatu to jeden z priorytetów CEMEX, dlatego portfolio naszych produktów jest stale wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Dzięki zastosowaniu cementów, betonów i domieszek Vertua®, klienci CEMEX Polska mogą znacząco ograniczyć ślad węglowy w ramach realizowanych inwestycji – mówi Piotr Jurczuk, Menadżer Rozwoju Sprzedaży w Pionie Handlowym.

- Oferowanie niskoemisyjnych produktów wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę strategię „Future in Action”, która zakłada m.in. daleko idącą redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach CEMEX w kolejnych latach – dodaje Piotr Karbownik, Menadżer Zarządzania Produktami w Pionie Betonu i Kruszyw.Tegoroczna nagroda TopBuilder to nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla CEMEX Polska. W minionych latach kapituła konkursu doceniła m.in. oferowane przez firmę produkty betonowe i cementy specjalistyczne, a także prowadzone przez CEMEX mobilne laboratorium betonu.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt