chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » ARBET Brylantem Polskiej Gospodarki

ARBET Brylantem Polskiej Gospodarki

16.06.2021
Instytut Europejskiego Biznesu przebadał 95 219 polskich przedsiębiorstw i tak powstał nowy ranking – Brylanty Polskiej Gospodarki. Wśród pięciu tysięcy najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2020 – znalazła się Fabryka Styropianu ARBET.

Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki istnieje od 2008 roku. To już 12 lat rankingu, w którym ocenia się wyniki finansowe polskich przedsiębiorstw. W tym roku wśród Brylantów znalazł się ARBET. Warto podkreślić – znów!

Brylanty Polskiej Gospodarki 2020


Ponad 95 tysięcy polskich przedsiębiorstw zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, a tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało pięć tysięcy podmiotów gospodarczych.
Przeczytaj również: Gala Diamentów Forbesa Z Arbetem
REKLAMA:


Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
- Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
- Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
- Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
- Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na GPW w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto), średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

A oto i wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020:
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77.

ARBET Brylantem 2020


ARBET po raz kolejny wykazał się stabilnym rozwojem, odnotowując stały wzrost wartości rynkowej zarówno kwotowo jak i procentowo. Zajął miejsce mniej więcej w 1/3 całej stawki. Wartość firmy według wyliczeń Instytutu to 425 milionów złotych.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt