chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pasta AnticcoPrimacolDecorative

Pasta AnticcoPrimacolDecorative

05.09.2016
Chemia budowlana - Primacol
Primacol
1. AnticcoPrimacolDecorative to pasta strukturalna o grubym uziarnieniu do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Produkt jest niezwykle plastyczny i łatwy w nanoszeniu i formowaniu struktur przy pomocy dowolnych narzędzi dekoratorskich. Po zaschnięciu tworzy charakterystyczną, szorstką powierzchnię. Pasta może być barwiona Kolorantami oraz malowana bejcami, werniksami innymi produktami z Systemu Kreatywnej Dekoracji PrimacolDecorative. Jest produktem bezpiecznym dla użytkownika i środowiska naturalnego. Pasta AnticcoPrimacolDecorative daje nieograniczone możliwości tworzenia efektów dekoracyjnych. Wszystko zależy od wyobraźni wykonawcy. Prezentujemy wykonanie wybranego efektu metodą „krok po kroku” oraz kilka przykładowych dekoracji.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

2. Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego PrimacolDecorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin. Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do wykonania efektu. Posługując się pacą wenecką nanosimy na dekorowaną powierzchnię Pastę AnticcoPrimacolDecorative. Pastę rozprowadzamy po ścianie, delikatnie ją rozciągając. W ten sposób nadajemy wzór planowanej dekoracji. Po zakończeniu pracy pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 12 godzin.
Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

3. Po tym czasie delikatnie przecieramy powierzchnię papierem ściernym i odpylamy gąbką.]

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

4. Po wykonaniu tych czynności rozpoczynamy malowanie naniesionej warstwy. Do tego celu wykorzystujemy Bejcę dekoracyjną matową, zabarwioną Kolorantem brąz lub wybraną Bejcę w gotowej wersji kolorsytycznej. Bejca dekoracyjna jest bezbarwną powłoką przeznaczoną do dekoracji i ochrony ściany. Zabezpiecza powierzchnię przed działaniem wody i wzmacnia jej odporność na ścieranie. Mieszaninę nanosimy na ścianę przy pomocy pędzla.]

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

5. Natychmiast po pomalowaniu, zanim Bejca wyschnie, przecieramy powierzchnię ściany gąbką, zbierając tym samym niepotrzebny nadmiar Bejcy. Po zakończeniu prac zostawiamy ścianę do wyschnięcia.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

6. Finalny efekt dekoracyjny jest gotowy po upływie 24 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

7. Pasta AnticcoPrimacolDecorative daje nieograniczone możliwości tworzenia efektów dekoracyjnych. Jedną z propozycji jest wzór przestrzenny o nazwie „Mrożone Ecru”, który uzyskujemy przy użyciu folii. Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża nanosimy grubą, równomierną warstwę Pasty AnticcoPrimacolDecorative. Następnie na warstwę pasty nakładamy folię i po chwili odrywamy ją ruchem od góry do dołu. Zwilżona pacą delikatnie wygładzamy powierzchnię i niwelujemy ostre krawędzie. Po upływie 24 godzin całość delikatnie przecieramy papierem ściernym i odpylamy, po czym, posługując się wałkiem malarskim, malujemy powierzchnię Werniksem metalicznym srebro. Po upływie 4 godzin, przy pomocy pędzla, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową, zabarwioną Koloranetm Umbra lub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Zanim Bejca wyschnie przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

8. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Mrożone Ecru” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

9. Kolejną propozycją jest wzór krzyżykowy o nazwie „Casablanca”. W tym przypadku identycznie przygotowujemy podłoże, które po zagruntowaniu pokrywamy warstwą Pasty AnticcoPrimacolDecorative na grubość ziarna. Następnie, przy pomocy pędzla, nadajemy wzór dekoracji. Po 12 godzinach całość delikatnie przecieramy papierem ściernym i odpylamy, po czym dwukrotnie, w 6-o godzinnych odstępach, nanosimy na ścianę Bejcę dekoracyjną perłową zabarwionąKolorantem Piasek lub wybraną Bejcę w gotowej wersji kolorystycznej. Każdorazowo, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 6 godzin. Następnie, posługując się pędzlem, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Natychmiast, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 6 godzin. Po tym czasie nanosimy wałkiem malarskim Werniks dekoracyjny złoty pył.]

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

10. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Casablanca” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

11. Inną ciekawą propozycją jest efekt dekoracyjny o nazwie „Tanzania”. Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża nanosimy cienką warstwę Pasty AnticcoPrimacolDecorative i za pomocą wałka malarskiego tworzymy wzór dekoracji. Następnie czystą pacą delikatnie wygładzamy utworzony wzór poruszając się od góry do dołu. Ze względu na szybkie schnięcie cienkiej warstwy pasty pamiętajmy, aby pokrywać ścianę i tworzyć wzór etapami, każdorazowo po ok. 0,5 m2. Pokrytą powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, a następnie delikatnie przecieramy ją papierem ściernym i odpylamy. Posługując się pędzlem, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Natychmiast, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

12. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Tanzania” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

13. Kolejnym z proponowanych efektów jest wzór o nazwie „Kalahari”. Przygotowujemy podłoże, które po zagruntowaniu pokrywamy warstwą Pasty AnticcoPrimacolDecorative i, delikatnie rozciągając ją po ścianie, nadajemy wzór dekoracji. Po upływie 12 godziny przecieramy całość papierem ściennym i odpylamy. Następnie, używając pędzla, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną matową zabarwioną Kolorantem Piaseklub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Poza zakończeniu malowania, jeszcze zanim bejca wyschnie, przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

14. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Kalahari” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

15. Ostatnim z proponowanych efektów dekoracyjnych jest wzór o nazwie „Burza piaskowa”. W tym wypadku identycznie przygotowujemy i gruntujemy podłoże. Kolejną czynnością jest naniesienie warstwy Pasty AnticcoPrimacolDecorative przy pomocy pacy weneckiej. Tą samą pacą nadajemy dekoracji poziomy wzór. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, po upływie których przecieramy powierzchnię papierem ściennym i odpylamy. Uzyskaną strukturę malujemy Bejcą dekoracyjną matową zabarwioną Kolorantem Piaseklub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej i natychmiast, zanim bejca wyschnie, lekko przecieramy wilgotną gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Po upływie 4 godzin ponownie malujemy dekorowaną powierzchnię, tym razem Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Po zakończeniu malowania analogicznie przecieramy całość wilgotną gąbką, zbierając nadmiar bejcy.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol

16. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Burza piaskowa” jest gotowy po upływie 24 godzin.REKLAMA:


Autor: Unicell International - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Unicell In
Nowości z firmy Unicell International
Czytelnia firmy Unicell International
Poradnik firmy Unicell International
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt