chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Metamorfoza kuchni od A do Z

26.06.2024
Kompleksowy remont kuchni z reguły jest dość czasochłonny i kosztowny. Częściowo ma to związek z koniecznością zrywania płytek ceramicznych i układania nowej glazury, ale to zaledwie ułamek wnętrzarskiej metamorfozy. Tikkurila podpowiada, jak diametralnie odmienić wygląd kuchni i uzyskać efekt wow, poświęcając na to mniej czasu, energii i pieniędzy.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Zazwyczaj remont kuchni zaczyna się od skuwania kafli ze ścian, co jest dość uciążliwym zajęciem. Nie dość, że zajmuje sporo czasu, to jeszcze generuje dużo kurzu i hałasu. Dlatego zamiast usuwać dotychczasową glazurę, dobrym pomysłem jest jej pomalowanie. Za sprawą dedykowanej farby Tikkurila Luja Ceramic Tiles przestarzałe płytki w niemodnych już kolorach zyskają atrakcyjny look, zaskakując wyrazistym odcieniem, jak np. L429 Indigo. Preparat łączy w sobie właściwości farby podkładowej i nawierzchniowej, co pozwoli znacząco skrócić czas metamorfozy, a przy okazji zaoszczędzić nieco bałaganu.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Zabiegiem renowacyjnym, który może przydać się podczas remontu kuchni, jest przemalowanie szafek. Dzięki specjalnym emaliom można je bowiem szybko i efektownie odnowić, bez konieczności wyrzucania kuchennej zabudowy, co świetnie wpisuje się przy okazji w ideę less waste. Fronty w nowym, niebanalnym kolorze nadadzą kuchni świeży wygląd i to z poszanowaniem środowiska naturalnego. Delikatna szarość przełamana jasnozielonymi tonacjami K497 Atlas z palety Tikkurila Everal Aqua pozwoli wykreować rześką aurę, ujmując błogim spokojem. A że meble w kuchni są użytkowane codziennie, warto wybrać wysokiej jakości farbę, która stworzy powłokę odporną na częste dotykanie, zarysowania, ale też panującą w tym pomieszczeniu wilgoć.
Przeczytaj również: Wakacyjny kącik do pracy
REKLAMA:

Kuchenny blat to powierzchnia, która regularnie narażana jest na zabrudzenia i zarysowania, dlatego również może wymagać odświeżenia. Jeśli wykonany jest drewna, o jego dobrą formę i estetyczny wygląd świetnie zadba naturalny olej Tikkurila Helmi Furniture Oil. Zabezpiecza on strukturę drewna, tworząc plamoodporną powierzchnię odpychającą brud i wodę, dzięki czemu blat zachowa atrakcyjny wygląd na długo.

Przeprowadzając prawdziwie kompleksową metamorfozę w kuchni można pokusić się także o renowację kaloryfera. Jeśli po malowaniu szafek zostało trochę emalii Tikkurila Everal Aqua, jest ona na tyle uniwersalna, że z powodzeniem można ją wykorzystać, aby odświeżyć stary żeliwny grzejnik. Szczególnie, że farba jest odporna na działanie wysokich temperatur. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej, zwykły biały kaloryfer, może także stać się designerską ozdobą kuchni, która doda aranżacji charakteru.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt