chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Poznaj WEBERTEC - posadzki żywiczne „nie do zdarcia”!

13.05.2023
Coraz częściej wybieraną przez inwestorów i wykonawców technologią wykańczania podłóg i posadzek są powłoki żywiczne. Posiadają istotne zalety zarówno w zastosowaniu w obiektach przemysłowych i komercyjnych, jak też w domach prywatnych. W ofercie chemii budowlanej WEBER znajdziemy żywice webertec o dużej odporności chemicznej, wyróżniające się wyjątkową trwałością dzięki najwyższej klasie ścieralności.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Dobór żywicy posadzkowej zależy od warunków eksploatacji pomieszczenia - należy zwrócić uwagę na natężenie ruchu na posadzce, jak też przewidywane obciążenia mechaniczne i chemiczne. Dodatkowym wyróżnikiem jest szorstkość podłoża – wśród dostępnych produktów, zależnie od preferencji i planowanego sposobu użytkowania, można wykonać systemy od gładkich do antypoślizgowych. Oprócz właściwości mechanicznych wybór może uwzględniać warianty różniące się wizualnie - w jednym kolorze, z kolorowymi piaskami lub chipsami dekoracyjnymi. Można też zaprojektować i wykonać dekoracyjne posadzki przy użyciu dwóch lub więcej kolorów za pomocą, których można stworzyć niepowtarzalny wzór.

Gładkie, suche i mocne podłoże


Niezależnie od wyboru systemu żywicznego, punktem wyjścia jest jakość podłoża. Musi być ono gładkie, suche i mocne – to determinuje trwałość posadzki. W przeciwnym wypadku podłoga popęka, a warstwa żywiczna będzie się odspajać. Jeśli podłoże jest popękane, rysy należy poszerzyć i sklamrować przy pomocy żywicy EP 500 fix. W warstwach podłogi powinna znaleźć się szczelna hydroizolacja, będąca zarazem paroizolacją. Wykonanie posadzek żywicznych zaczynamy od gruntowania żywicą EP 100 lub EP 150, w zależności od systemu warstwę gruntującą można też przesypać ogniowo suszonym piaskiem kwarcowym. Najczęściej spotykanym podłożem pod posadzki żywiczne jest oczyszczony mechanicznie i wygładzony beton w odpowiednej klasie. W tym celu można wykorzystać szpachlówkę epoksydową przygotowaną z żywicy webertec EP 150 base.
Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Szeroki wachlarz żywic posadzkowych webertec


Asprtyment żywic Weber o różnych właściwościach i zastosowaniach stwarza ogromne możliwości ich wykorzystania w obiektach przemysłowych, magazynach, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, pomieszczeniach technicznych, na parkingach czy powierzchniach wystawienniczych – zarówno tych poddawanych obciążeniom ruchem pieszym, jak i średnim ruchem transportowym.

REKLAMA:

Można je aplikować na wielu różnych podłożach - m.in. betonowych i anhydrytowych czy istniejących powłokach epoksydowych – wystarczy wybrać tylko odpowiedni produkt lub zestaw produktów. W ofercie żywic marki WEBER dostępne są zarówno żywice gruntujące, jak też żywice kolorowe: webertec EP 200 color oraz webertec EP 250 level, które można wykorzystać do wykonania barwnych posadzek zasypywanych zwykłym oraz barwionym piaskiem kwarcowym lub posypką z kolorowych płatków. Z kolei żywica webertec 300 uni doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu warstw zasadniczych „kamiennych dywanów”, a żywica dyspresyjna webertec EP 400 AQ Color przy tworzeniu kolorowych elementów graficznych na podłożach mineralnych.

Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Przeczytaj także:
Najnowsze na forum
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1022
Re: Projektowanie
data » 28.05.2023, 14:04
Warto korzystać z usług specjalistów, aby nie marnować swojego czasu i pieniędzy.
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1022
Re: Zaskakujący prezent
data » 28.05.2023, 14:03
Według mnie biżuteria zawsze będzie dobrym pomysłem na prezent.
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1022
Re: Komis samochodowy bydgoszcz
data » 28.05.2023, 14:03
Jakie macie zdanie na temat obecnych cen samochodów?
gremlin
Awatar użytkownika
Postów: 192
Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?
data » 28.05.2023, 11:55
Ja jestem zwolennikiem wakacji w kraju, w końcu jest tutaj tak wiele pięknych miejsc. Moim ostatnim odkryciem jest oferta tego hotelu . Długo
marek367
Awatar użytkownika
Postów: 274
Re: Budowa domu pasywnego
data » 28.05.2023, 11:14
Jeśli wykonujemy już instalacje w łazience, kuchni czy ogólnie źródła OZE to , oprócz samego doboru instalacji, wykonają naprawdę
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt