chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Miksuj style! Artystyczna kuchnia według przepisu Annie Sloan

22.11.2021
Lubisz eksperymentować w kuchni, łączyć rozmaite smaki oraz czerpać inspiracje z tradycji kulinarnych z różnych stron świat? A co powiesz na kreatywny mariaż stylów i kolorów w aranżacji kuchennego wnętrza? Sięgnij po wszechstronne farby kredowe Chalk Paint oraz twórcze pomysły Annie Sloan, a stworzysz naprawdę wysmakowane wnętrze.

Chemia budowlana - Fot. Annie Sloan
Fot. Annie Sloan

Annie Sloan, brytyjska ekspertka w dziedzinie kolorów i technik dekoracyjnych zachęca, aby tej jesieni odnowić kuchnię i pomalować przy pomocy farb Chalk Paint nie tylko ściany i fronty szafek, ale także płytki ceramiczne na ścianie i podłodze. Metamorfozę kuchni według pomysłu Annie możemy przeprowadzić w weekend. - Koszt pomalowania płytek, to jedynie ułamek ceny ich zakupu w sklepie. Jedyne umiejętności, których potrzebujesz, aby ozdobić płytki, to cierpliwość i wyobraźnia. Z kolei samo malowanie szafek nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności - wyjaśnia Annie.

Niezależnie od tego, czy postanowisz kupić gładkie białe płytki z myślą o ozdobieniu ich przed układaniem, czy pomalować te, które masz już w kuchni, istnieje wiele sposobów, aby dodać im charakteru za pomocą farb Chalk Paint™. - Jeśli malujesz płytki w kuchni, z której korzystasz codziennie, skup się na płytkach ściennych i ścianie nad blatem roboczym. Jeżeli chcesz również pomalować podłogę, będziesz musiał powstrzymać się od wchodzenia do kuchni, dopóki farba nie wyschnie. Z kolei malowanie szafek, to znacznie łatwiejsze zadanie, a na wyschnięcie nie potrzeba wiele czasu – dodaje Annie.
Chemia budowlana - Fot. Annie Sloan
Fot. Annie Sloan
Chemia budowlana - Fot. Annie Sloan
Fot. Annie Sloan

Jeśli jesteś doświadczonym dekoratorem i masz pewną rękę, możesz zdecydować się na odręczne malowanie wzorów przy użyciu małego pędzelka. Jeżeli masz więcej entuzjazmu niż doświadczenia, szablony lub gumowe znaczki będą pomocne i dadzą gwarancję dobrego efektu.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Annie Sloan
Fot. Annie Sloan
- W tej kuchni użyliśmy tych samych białych płytek zarówno na ścianie nad blatem, jak i na podłodze. Skontrastowaliśmy jednokolorowe płytki z wzorami kwiatów i liści, inspirowanymi malarstwem Matisse’a. Czarne obramowanie na płytkach z dekoracjami nawiązuje do połogi inspirowanej stylem Memphis. Pośrodku każdej płytki malowaliśmy na czarno tylko jeden pasek, ale w alternatywnych kierunkach, aby uzyskać prosty, przy tym graficzny wygląd. Szablon stworzyliśmy za pomocą taśmy maskującej – mówi Annie Sloan.

Ponieważ płytki nie są porowate, farba Chalk Paint wymaga dłuższego czasu schnięcia i utwardzania niż zwykle, więc odczekaj zarówno z nakładaniem drugiej warstwy, jak i zabezpieczeniem lakierem Chalk Paint Lacquer. Na podłogach zaleca się co najmniej dwie warstwy lakieru. Pełny okres utwardzania lakieru wynosi czternaście dni, więc uważaj, aby nie zarysować podłogi w tym czasie.

W realizacji wykorzystano farby Chalk Paint™:


● do pomalowania płytek ściennych w kolorach Burgundy, Scandinavian Pink, Napoleonic Blue i Athenian Black
● płytki podłogowe oraz stół w kolorze Athenian Black
● ściana pomalowana Chalk Paint w kolorach Greek Blue, Athenian Black oraz Old White
● krzesło w kolorze Napoleonic Blue.

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Najnowsze na forum
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 562
Re: Opieka nad dziećmi pomoc prawna potrzebna
data » 02.12.2021, 16:51
W sprawach cywilnych, karnych, administracyjnych oraz w postępowaniach egzekucyjnych, mediacyjnych i ugodowych można zgłosić się do kancelarii
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 734
Re: Inwestycja w nieruchomości?
data » 02.12.2021, 15:41
Interesuje mnie zakup nieruchomości. Chciałabym aby było to mieszkanie inwestycyjne i pod uwagę biorę nowe mieszkania w puławach: . Co
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 734
Re: Samochód nowy, czy używany?
data » 02.12.2021, 15:25
Jeżeli planujesz zakup samochodu to poczytaj trochę o kwestiach takich jak na przykład silniki tsi: . Na tej stronie znajdziesz wszystkie
czekadelko
Awatar użytkownika
Postów: 278
Re: Jakie oświetlenie
data » 02.12.2021, 14:26
Lampy
czekadelko
Awatar użytkownika
Postów: 278
Re: prezenty na święta
data » 02.12.2021, 14:26
Może jakaś
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt