chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

W swoim domu, a jak u księcia na zamku

07.07.2021
Lato w pełni, więc notujemy największe fale upałów, gdzie temperatura powietrza osiąga ponad 30 stopni Celsjusza. Nawet w największy skwar twój dom może być komfortową oazą z przyjemnym chłodem, jaki panuje w pomieszczeniach książęcego zamku i to bez ponoszenia wydatków na klimatyzację. W jaki sposób? Wystarczy wykonać termomodernizację ścian budynku, która pomaga uzyskać optymalną temperaturę pomieszczeń w sezonie letnim i zimowym oraz gwarantuje oszczędność na ogrzewaniu i klimatyzacji nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

W naszych warunkach klimatycznych podstawowym materiałem chroniącym domy przed wymianą ciepła jest styropian. Właściciele budynków, którzy przeprowadzili termoizolację ścian efektywnie zapewnili właściwy mikroklimat ich pomieszczeń. W największe upały jest tam przyjemnie chłodno i to bez zużywającej energię klimatyzacji. Natomiast zimą przytulnie i ciepło z niskimi rachunkami za ogrzewanie.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

,

Super komfort cieplny


Latem ciepło przenika do pomieszczeń domu, a zimą z nich ucieka. Kto w upał odwiedził przyjaciół, którzy mieszkają w przedwojennej kamienicy, doskonale wie, że grube ceglane ściany budynków z I połowy ubiegłego wieku tworzą efektywną warstwę izolacyjną. Dzięki niej w upalne dni mieszkania są tam dużo chłodniejsze niż w tradycyjnych, nieocieplonych budynkach. Na szczęście współczesne domy mogą również oprzeć się największym upałom. Wystarczy dobrze zabezpieczyć termicznie ściany, a wtedy osiągną walory izolacyjne nawet lepsze niż tęgie przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana dobrej jakości grafitowym styropianem o grubości 15 cm chroni równie skutecznie, jak betonowy mur o grubości niemal czterech metrów (!)
Przeczytaj również: Austrotherm EPS GRAFIT
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

- W ocieplonym domu będzie panował zdrowy mikroklimat latem i zimą. W największe upały jego mieszkańcy odczuwać będą przyjemny chłodek niemal jak w średniowiecznym zamku- mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych. - Warto także podkreślić, że właściciele domów zaizolowanych termicznie zimą zapłacą znacznie mniej za ogrzewanie. Co więcej przyczyniają się do ochrony środowiska, poprzez ograniczenie zużycia energii niezbędnej do ogrzania jego pomieszczeń.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Sposoby na chłód bez klimatyzacji


Przedstawiamy doraźne sposoby, które pomogą przetrwać upały we własnym domu i to bez inwestowania w nie do końca zdrową klimatyzację. Należą do nich m.in.:
⦁ zakupienie wentylatora;
⦁ ograniczenie nasłonecznienia okien przez użycie żaluzji i rolet;
⦁ zainstalowanie nawilżaczy powietrza lub po prostu nalewanie wody do miski;
⦁ unikanie wietrzenia pomieszczeń w momencie największego nasłonecznienia;
⦁ regularne tworzenie kontrolowanych przeciągów, które zwiększają cyrkulację powietrza;
⦁ unikanie długiego gotowania, ponieważ para wodna unosząca się w powietrzu powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca;
⦁ ustawienie dmuchanego basenu w ogródku zawsze jest dobrym rozwiązaniem, który ucieszy nie tylko dzieci;
⦁ skorzystanie z zimnego prysznica,
⦁ picie napojów, w tym przede wszystkim wody. Nawadnianie się podczas upałów jest bardzo ważne.
⦁ unikanie spożywania ciężkostrawnych posiłków oraz alkoholu.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Mimo, że sezon budowlany w pełni to wciąż mamy kilka miesięcy, by mądrze zaplanować i wykonać izolację termiczną budynku jeszcze w tym roku. Eksperci są zgodni, że to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która zwraca się bardzo szybko i zapewnia optymalny komfort użytkowania domu.
REKLAMA:


Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Najnowsze na forum
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 261
Re: Ogrzewanie w domu
data » 28.07.2021, 11:24
Może warto zainteresować się w dzisiejszych czasach nowoczesnymi technologiami które mogą pomóc w funkcjonowaniu domu ? Może jakieś
gremlin
Awatar użytkownika
Postów: 104
Re: Nowa kuchnia
data » 28.07.2021, 9:09
Przydatnym gadżetem w każdej kuchni będzie taka pułapka na osy i muchy . Sama ją posiadam i faktycznie, daje radę
budka33
Awatar użytkownika
Postów: 475
Re: Wykończenie stanu deweloperskiego
data » 28.07.2021, 9:04
Hm no taki stan deweloperski to biała kartka.. można ją wypełnić tak jak nam się to żywnie podoba. Mnie interesuje bardzo sztukateria
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 261
Re: Podróże po kraju
data » 28.07.2021, 8:59
Zainteresowanym polecam stronę https://systemtourguide.com/ , na której znajdziecie ofertę od firmy Mexpo. W ofercie ich produktów znajdziecie
Gamora
Awatar użytkownika
Postów: 97
Re: Jakie oświetlenie
data » 28.07.2021, 8:33
Jasnego? Dla mnie najważniejsze jest, żeby światło miało ciepłą
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Jak i czym zagruntować podłoże przed malowaniem
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt