chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ociepl dom i żyj zdrowo

31.05.2021
Wiosna oraz poluzowane obostrzenia covidowe pozwalają nareszcie cieszyć się spędzaniem czasu poza domem. Miejmy nadzieję, że pandemia wciąż będzie w odwrocie, a nasz dom pozostanie idealnym schronieniem przed upałem podczas lata oraz chłodem w zimowe i jesienne dni. Eksperci są zgodni, aby zapewnić zdrowy mikroklimat, komfort cieplny pomieszczeń budynku i nie przepłacać za jego ogrzewanie oraz klimatyzację, należy wykonać izolację ścian zewnętrznych. Najrozsądniej wykonać ocieplenie sprawdzonym izolatorem, np. grafitowym styropianem Termonium. Pamiętajmy o tym, że termomodernizacja pozwala także zredukować emisję zanieczyszczeń, więc jest idealnym sposobem na ograniczenie smogu.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Twój dom jeszcze w tym roku może stać się przyjazną, rodzinną oazą oraz świetnym miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu, na który nie oddziałują warunki atmosferyczne. Mimo, że pandemia jest w odwrocie, to jednak pod naszą szerokością geograficzną znaczną cześć życia spędzamy w domach, dlatego powinniśmy zapewnić jego mieszkańcom optymalny komfort cieplny, który ma wpływ na ich samopoczucie.

Na zdrowie!


Zdrowy mikroklimat domu jest zależny od optymalnej temperatury panującej w jego wnętrzu, wilgotności utrzymującej się na właściwym poziomie oraz jakości powietrza. Na przykład zbyt gorące kaloryfery w źle izolowanych budynkach powodują, że powietrze staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może prowadzić do schorzeń dróg oddechowych, alergii, itp. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niewskazana dla naszego zdrowia. Najważniejsze jest zachowanie właściwego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja.
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Teraz jest najlepszy czas, by zaplanować izolację termiczną domu, jeśli chcemy ją wykonać przed sezonem grzewczym, jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, że w naszym klimacie co najmniej kilka jesienno-zimowych miesięcy spędzamy w domu. Dlatego zapewnienie komfortowych warunków, szczególnie właściwego mikroklimatu, rekomendowane jest nie tylko przez ekspertów budowlanych, ale również przez autorytety medyczne – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Tylko dobrze ocieplony dom ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie czy klimatyzację.

Ograniczenie zużycie energii, czysty zysk


Branża budowlana, mimo pandemii ma się dobrze, a obecnie trwający sezon budowlany to potwierdza. Prace na powietrzu idą pełną parą, dlatego jeśli chcesz ocieplić dom w tym roku, najlepiej od razu przystąp do znalezienia sprawdzonej ekipy budowlanej oraz kup dobrej jakości materiały izolacyjne. Pamiętaj, te dwa czynniki w głównej mierze decydują o jakości termomodernizacji. Dobrze wykonane ocieplenie ścian gwarantuje utrzymanie właściwej temperatury i jest również najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną.
 
- Straty energii cieplnej budynków w ponad 30% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, a więc zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Profesjonalnie wykonana termoizolacja dobrej jakości izolatorem, np. grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, spełnia bardzo ważną rolę przez długie lata użytkowania domu. Zapewnia optymalną izolację termiczną, która gwarantuje komfort cieplny domu wpływający pozytywnie na samopoczucie jego mieszkańców – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.
REKLAMA:

Dodatkową korzyścią termoizolacji ścian zewnętrznych jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowić mogą nawet do 70 procent całkowitych kosztów jego eksploatacji. W dobrze ocieplonym domu można zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Eksperci od lat twierdzą, że nieocieplone budynki, bądź ocieplone nieodpowiednio przy użyciu niesprawdzonego izolatora, generują znaczne straty ciepła. W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i rekomendowanym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Kompletny system ociepleń to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji.

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Najnowsze na forum
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 360
Re: Auta hybrydowe
data » 22.06.2021, 16:23
No auta hybrydowe są też w moim kręgu zainteresowań, chcę mieć takie w niedługiej przyszłości, teraz sprzedaję moje stare auto. No i dla
gregg
Awatar użytkownika
Postów: 109
Re: Narzędzia
data » 22.06.2021, 15:57
Zarówno w firmie, jak i w domu przyda nam się wiele narzędzi. Na pewno na początek warto kupić te podstawowe, następnie można myśleć o tych
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 424
Re: brama garażowa jaką wybrać ?
data » 22.06.2021, 15:45
No to jeśli szukacie ładnych i funkcjonalnych bram garażowych, które jednocześnie będą odpowiednio ciepłe to na pewno warto sprawdzić
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 465
Re: Remont mieszkania i dekoracje
data » 22.06.2021, 14:11
Co powiecie o wygodnych w montażu listwach sufitowych Można je wykorzystać w każdym z pomieszczeń, również jako osłonę światła ledowego.
Kleja
Awatar użytkownika
Postów: 477
Re: Pokrowce na krzesła
data » 22.06.2021, 13:17
Jak poszuka się w sklepach meblowych to na pewno się coś
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt