chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Zalety ocieplania styropianem pasywnym

16.12.2020
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?

Chemia budowlana - Fot. Styropmin
Fot. Styropmin
Styropian pasywny najłatwiej rozpoznać po jego charakterystycznej szarej barwie, którą zawdzięcza dodatkowi grafitu. To właśnie dzięki niemu właściwości termoizolacyjne materiału są wyjątkowo dobre. „Dla przykładu płyty Passive λ Pro 31 firmy Styropmin charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła (lambda) na poziomie zaledwie (λD) ≤ 0,031 [W/(m•K)]. To jedna z najniższych wartości wśród styropianów dostępnych na rynku, a jak wiemy – im niższa lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne. Dlatego właśnie styropiany pasywne plasują się w zdecydowanej czołówce materiałów izolacyjnych chroniących przed ucieczką ciepła.” – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Jak liczyć koszty styropianu pasywnego, czyli dlaczego jest to najtańszy materiał na rynku?


Część osób rezygnuje z wykorzystania styropianu pasywnego kierując się jedynie wyższą ceną w stosunku do standardowych płyt. Jednak wcale nie oznacza to wyższych kosztów podczas użytkowania domu – wręcz przeciwnie. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym styropianu pasywnego, zużyjemy go znacznie mniej niż klasycznych, białych płyt . Dzięki temu ściany zewnętrzne będą cieńsze. Co jednak znacznie bardziej istotne, niski współczynnik przewodzenia ciepła styropianu pasywnego sprawi, że mniejszym kosztem osiągniemy komfort termiczny w naszym domu. Wpłynie to bezpośrednio na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie już w pierwszym sezonie grzewczym, dlatego takie rozwiązanie jest inwestycją na długie lata.
REKLAMA:


Standardy budownictwa przyszłości


Energooszczędne budownictwo i wykorzystanie ekologicznych materiałów przestają być tylko jedną z możliwości, a stają się koniecznością. Już od 1 stycznia 2021 roku ze względu na zmianę przepisów prawa budowalnego, każdy właściciel domu będzie musiał zadbać o spełnienie bardziej rygorystycznych norm związanych z oszczędzaniem energii. Co więcej, prowadzone są liczne działania, na przykład z ramienia Unii Europejskiej, dzięki którym możliwe jest otrzymanie dotacji na budowę najbardziej energooszczędnych domów. Warto sprawdzić, czy nie spełniamy wymagań jednego z takich programów, ponieważ dopłaty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tym przypadku kluczowa jest odpowiednia termoizolacja. Pasywny styropian jest doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania nawet w najbardziej energooszczędnych domach, czyli domach pasywnych. Płyty takie jak Passive λ Pro 31 firmy Styropmin sprawdzą się zarówno przy ociepleniu ścian zewnętrznych, szkieletowych ścian działowych, dachów krokwiowych, jak i podłóg na legarach. Ich zaletą są nie tylko bardzo dobre właściwości izolacyjne, ale także rozmaite możliwości zastosowania.

(Oceń ten artykuł):
(1.6)

Najnowsze na forum
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 99
Re: Samochód nowy, czy używany?
data » 24.01.2021, 21:16
Co prawda od niedawna ale jestem dumną posiadaczka Mini Pacemana. Autko super się spisuje, nie duże a jednak pakowne, mega dobrze się prowadzi.
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 99
Re: Tanie przesyłki
data » 24.01.2021, 21:12
Zawsze szukam w Faspost, pośrednicy usług kurierskich. dla mnie najkorzystniej
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 99
Re: Jak sprawdzić samochód?
data » 24.01.2021, 21:11
Jak macie auto sprowadzone z zagranicy i by wyszedł podczas rejestracji brak jakichś dokumentów tu macie firmę zajmującą się odzyskiwaniem
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 99
Re: Kurier
data » 24.01.2021, 21:05
Polecam Fastpost, to pośrednicy usług kurierskich. Zawsze tu mi znajdą najtańszego kuriera , szybko , sprawnie. Osobiście polecam
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 99
Re: Wyposażenie Łazienek
data » 24.01.2021, 20:58
W Sotbe kupiliśmy nowoczesną baterię prysznicową, naprawdę marka super. Polecam
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt