chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sigma Mineral Topcoat

  właściwości  

Sigma Mineral Topcoat to zolowo-silikatowa (krzemianowa) farba przeznaczona do dekoracyjno – ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz fasad budynków. Kombinacja spoiw zolu krzemionkowego i szkła wodnego, umożliwia stosowanie farby nie tylko na podłoża mineralne (np. tynki cem.-wap. lub "stare" powłoki silikatowe), lecz także na wiele podłoży organicznych bez dodatkowych warstw podkładowych. Może być również stosowana w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, biurowych, a szczególnie obiektów zabytkowych i historycznych. Nadaje się do renowacji istniejących dobrze związanych i nośnych powłok farb dyspersyjnych, tynków oraz podłoży mineralnych. Ze względu na wysoką paroprzepuszalność doskonale nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Technologia zolu krzemionkowego i silikatu zawiera w sobie wszystkie zalety klasycznej farby dyspersyjno-krzemianowej oraz umożliwia nakładanie jej na organiczne (dyspersyjne) systemy farb. Farba wiąże się z podłożem mineralnym na skutek reakcji chemicznej, jednocześnie specjalna formuła pozwala na aplikacje na powierzchniach farb i tynków opartych na spoiwach syntetycznych lub gipsowych.

  zastosowanie  

Sigma Mineral Topcoat to zolowo-silikatowa (krzemianowa) farba przeznaczona do dekoracyjno – ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz fasad budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

1L BAZA LN, DN
10L BAZA LN, DN
Podłoże powinno być suche - o wilgotności maksymalnie 5%.Podłoże musi być nośne, bez rys i spękań, odtłuszczone, czyste oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego (solnych lub korozyjnych).

Stare luźno związane powłoki farb należy usunąć mechanicznie lub przez zmycie powierzchni ścian silnym strumieniem wody do odsłonięcia właściwego podłoża. Dobrze związane powłoki farb nie wymagają usunięcia. Ubytki i spękania podłoża należy uzupełnić zaprawą cementowo-wapienną lub wyrównującą. Miejsca spękań i ubytków podłoża należy zagruntować jednowarstwowo gruntem wzmacniającym Sigma Siloxan Fix lub Sigmafix Universal. Podłoże chłonne, należy gruntować do nasycenia podłoża Sigma Siloxan Fix lub Sigmafix Universal. Jeżeli po zagruntowaniu podłoże nadal wykazuje zwiększoną chłonność - gruntowanie należy powtórzyć. Gruntowanie przeprowadzić, na co najmniej 12 godzin przed naniesieniem farby Sigma Mineral Topcoat. W przypadku stosowania farb kolorowych, szczególnie kolorów ciemnych i nasyconych należy podłoże zneutralizować, aby uniknąć efektu wykwitów solnych lub alkalnych (np. świeżo otynkowane powierzchnie zagruntować gruntem Sigma Siloxan Synfix).
Prace malarskie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +30 °C i wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Farbę Sigma Mineral Topcoat przed użyciem należy dokładnie wymieszać w oryginalnym opakowaniu w celu ujednolicenia koloru i konsystencji.

Farbę należy nanieść w dwóch warstwach w ilości od 90 do 125 ml/m2 na mokro przy 1 warstwie. Na właściwie przygotowaną powierzchnię ściany nanieść pierwszą warstwę farby o lepkości handlowej lub rozcieńczoną przez dodatek max 3% obj. wody. Kolejną warstwę nakładaj po 4h farbą o lepkości handlowej. W niesprzyjających warunkach (niska temperatura, wysoka wilgotność) malowanie należy wykonać na drugi dzień. W celu uzyskania wysokich walorów dekoracyjnych zaleca się malowanie drugiej warstwy wałkiem z owczej wełny, włókna poliamidowego lub metodą natrysku hydrodynamicznego lub pneumatycznego. Malowanie należy prowadzić w taki sposób, aby bez przerywania pracy wymalować fragment elewacji w naturalny sposób odcięty gzymsami, płaszczyznami okien itp. Unika się w ten sposób łączenia fragmentów na gładkich powierzchniach. Przy aplikacji natryskiem należy szczególnie zwrócić uwagę na grubość nanoszonej warstwy, tak by nie przekroczyć zalecanych nakładów na m2.
W ciągu pierwszych 2-3 godzin po nałożeniu należy chronić elewację przed deszczem i intensywnym promieniowaniem słonecznym. Nie maluj nagrzanej powierzchni. W czasie malowania i wysychania elewacji zaleca się stosowanie odpowiednich osłon rusztowaniowych. Stolarkę budowlaną, elementy ceramiczne, klinkier, kamień naturalny, chodniki i otoczenie należy starannie zabezpieczyć. W razie zabrudzenia natychmiast zmyć dużą ilością wody. Wyschnięta farba jest trudna do usunięcia. Produkt wodorozcieńczalny, nieodporny na mróz. Przechowywać w temp. powyżej 0 °C w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Wysoka alkaliczność chroni powłokę - nie ma potrzeby stosowania biocydów w celu ochrony przed glonami i grzybami.

W przypadku niektórych kolorów dostępnych w komputerowym systemie kolorowania, poszczególne szarże wyrobu po zakolorowaniu mogą różnić się nieznacznie odcieniem. W celu uniknięcia różnic niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną, w jednym cyklu roboczym, produktami z tej samej partii produkcyjnej. W przypadku posiadania produktów z różnych partii produkcyjnych zaleca się wymieszać je ze sobą w celu ujednolicenia odcienia. Ewentualne poprawki należy wykonywać metodą „mokre na mokre”. Przed aplikacją wyrobu prosimy o sprawdzenie zgodności koloru we wszystkich opakowaniach ze złożonym zamówieniem.
Kolory: Biały oraz kolory dostępne w komputerowym systemie kolorowania Color Pro.,
Lepkość Haake 23±1oC, [mPas]: 6000 ÷ 10000,
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3]: 1,52,
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h]: 2 h,
Nanoszenie drugiej warstwy, [h]: po 4 h,
Sposób nanoszenia: Wałek, pędzel lub natrysk,
Zawartość części stałych, min. [%wag]: 58,0
Wielkość ziarna [μm]: 160,
Połysk kąt 85: 0,6 głęboki mat,
Grubość powłoki na sucho [μm]: 90
Współczynnik przenikania pary wodnej: Klasa 1 (V1)
Sd < 0,14 [m]
Przepuszczalność wody [kg/(m2 ·h0,5)] Klasa 3 (W3)*
* przy grubości powłoki na sucho ok. 320 [μm]
Klasyfikacja G3, E2, S2, V1, W2, A0, C0
Wygląd powłoki Mineralny mat
Rekomendowana ilość warstw 2
Wydajność do 8m2/l przy jednej warstwie

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt