chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Alpol AH 752

Zaprawa wodoszczelna na tarasy i balkony

  właściwości  

  zastosowanie  

Do uszczelniania balkonów, tarasów, cokołów, izolowania ścian, piwnic i fundamentów oraz pomieszczeń wilgotnych i mokrych (kuchnie, łaźnie, pralnie i chłodnie). Szczególnie zalecana w miejscach narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także środowisk agresywnych (siarczanów, chlorków, kwasów). Można ją nanosić na powierzchnie o skomplikowanych kształtach. Ze względu na szorstkość powstałej powierzchni zalecana do stosowania wszędzie tam, gdzie będą przyklejane wszelkiego rodzaju okładziny ceramiczne (na balkonach, tarasach). Składnik systemu hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS T. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Jednostkowe: Wiaderko 10 kg / Zbiorcze: Paleta ofoliowana 550 kg
Jednostkowe: Wiaderko 20 kg / Zbiorcze: Paleta ofoliowana 660 kg
Podłoże musi być nośne, wolne od zanieczyszczeń, środków antyadhezyjnych. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Stare warstwy o słabej przyczepności, kruche i łuszczące się usunąć. Ubytki uzupełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135. Co najmniej na trzy godziny przed nakładaniem masy podłoże należy pomalować gruntem krzemianowo-polimerowym ALPOL AG 707. Naroża na styku ścian i ścian z podłogą, szczególnie narażone na powstawanie naprężeń, wzmocnić taśmami i narożnikami uszczelniającymi ALPOL, zatapiając ich brzegi w zaprawie ALPOL AH 752. Wpusty podłogowe i przepusty rurowe uszczelnić odpowiednimi mankietami uszczelniającymi ALPOL wtapiając je w zaprawę ALPOL AH 752. Elementy metalowe odrdzewić i odtłuścić oraz zabezpieczyć antykorozyjnie.
Przygotowanie elastycznej, dwuskładnikowej masy uszczelniającej ALPOL AH 752 do aplikacji polega na wlaniu do pojemnika składnika płynnego i dosypywaniu składnika proszkowego z jednoczesnym mieszaniem za pomocą wiertarki elektrycznej wolnoobrotowej z mieszadłem koszyczkowym do uzyskania jednorodnej masy (czas mieszania od 3 do 4 minut). Po upływie około 5 minut zaprawę wymieszać ponownie. Składniki w opakowaniu zbiorczym są dobrane w proporcji gotowej do wymieszania. Dla uzyskania konsystencji szlamu, przy nakładaniu pierwszej warstwy można dodać do 3% wody. Masę uszczelniającą nanosić w co najmniej dwóch warstwach. Pierwszą warstwę o konsystencji szlamu należy nanosić pędzlem lub szczotką malarską, jednocześnie intensywnie wcierając masę uszczelniającą w podłoże. Drugą i kolejne warstwy o konsystencji masy szpachlowej należy nanosić nierdzewną pacą stalową. Należy pamiętać, że każdą następną warstwę można nakładać po związaniu poprzedniej, tj. po ok. 6 godzinach. W celu uniknięcia rys skurczowych nie nanosić jednorazowo zaprawy w ilości większej niż 2,2 kg/m². Całkowita grubość izolacji po wyschnięciu, w zależności od zastosowania, powinna wynosić od 2 do 3 mm. Powłokę można obciążać po czasie podanym w tabeli „Dane techniczne”. Okładziny ceramiczne na tarasach, balkonach i innych powierzchniach poziomych zaleca się przyklejać na klej upłynniony wysoko elastyczny ALPOL AK 516, klej upłynniony elastyczny średniowarstwowy ALPOL AK 517 lub kleje elastyczne: ALPOL AK 512, ALPOL AK 513, ALPOL AK 514 lub ALPOL AK 515.
Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury (23±2)°C i wilgotności względnej (55±5)%. W innych warunkach czas schnięcia i zużycia może ulec zmianie. Produkt chronić przed dziećmi. W razie zabrudzenia oczu należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem. Chronić również skórę używając ubrań i rękawic ochronnych. Narzędzia czyścić wodą. Producent nie odpowiada za szkody wynikłe z nieumiejętnego lub niezgodnego z przeznaczeniem użycia wyrobu.
Skład:
- składnik sypki – mieszanina cementu, wypełniaczy mineralnych i włókien
- składnik ciekły – dyspersja akrylowa, dodatki.

Proporcja mieszania:
konsystencja masy szpachlowej-1:3 (ciekłe : sypkie), wagowo

Sucha masa- ok. 98%

Ilość warstw (co najmniej)- 2

Grubość pojedynczej mokrej powłoki- 1-1,4 mm

Przerwy technologiczne pomiędzy nakładaniem warstw (w temp. 23±2°C)- od 4 do 6 godz.

Czas zużycia (w temp. 23±2°C)- do 1,5 godz.

Przyczepność początkowa- ≥ 0,5 MPa

Przyczepność po kondycjonowaniu w wodzie- ≥ 0,5 MPa

Przyczepność po starzeniu termicznym- ≥ 0,5 MPa

Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania- ≥ 0,5 MPa

Przyczepność po kondycjonowaniu w wodzie wapiennej- ≥ 0,5 MPa

Przyczepność po kondycjonowaniu w wodzie chlorowanej- ≥ 0,5 MPa

Wodoszczelność pod ciśnieniem 150kPa, 7 dni- wytrzymuje próbę

Odporność na powstawanie rys w podłożu (w temp. -5ºC)- ≥ 0,75mm

Zużycie (na 1 warstwę)- 1,5 - 2,2 kg/m²

Zużycie w zależności od rodzaju hydroizolacji:
- lekka przeciwwilgociowa (2 warstwy, grubość powłoki po wyschnięciu min. 2,0 mm)-
ok. 3 kg/m²
- średnia przeciwwodna - woda opadowa zalegająca (2 warstwy, grubość powłoki po wyschnięciu min. 2,5 mm)- ok. 3,8 kg/m²
- ciężka przeciwwodna - woda gruntowa, zbiorniki wodne (3 warstwy, grubość powłoki po wyschnięciu min. 3,0 mm)- ok. 4,5 kg/m²

Obciążenie powłoki:
- opady deszczu- > 12 godz.
- ruch pieszy- > 24 godz.
- okładanie płytkami- > 24 godz.
- zasypywanie wykopu- > 72 godz.
- woda pod ciśnieniem- > 168 godz. (7 dni)

Barwa (po wymieszaniu składników): szara

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt