chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

FX 900 Super flex Wysoko elastyczna zaprawa klejącam

Wysoko elastyczna, cienkowarstwowa zaprawa klejąca o bardzo dużej sile klejenia. Do klejenia okładzin na podłożach ogrzewanych, balkonach, tarasach oraz w basenach. Konsystencja plastyczna lub samorozpływna. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Innowacyj

  właściwości  

- wysoko elastyczna
- cienkowarstwowa
- 2w1 - konsystencja plastyczna lub samorozpływna
- EC 1 Plus – bardzo niski poziom emisji
- wyprodukowana z wykorzystaniem technologii trasstec
- ogranicza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień
- wydłużony czas otwarty
- zmniejszony spływ
- bardzo duża siła klejenia
- modyfikowana polimerami najwyższej jakości
- na podłoża krytyczne
- wodoodporna i mrozoodporna

  zastosowanie  

- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- do przyklejania płytek ściennych oraz podłogowych z glazury, terakoty, kamionki, klinkieru, gresu, mozaik szklanej, płyt z kamienia naturalnego i sztucznego niewrażliwego na przebarwienia.
- do klejenia okładzin wielkoformatowych
- w zależności od ilości wody zarobowej konsystencja kleju plastyczna lub samorozpływna – klejenie na tzw. pełne podparcie
- na ogrzewane podłoża cementowe oraz anhydrytowe
- do klejenia płytek na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych, na płytach gipsowo-kartonowych, płytach gipsowo-włóknistych oraz płytach OSB.
- do klejenia płytek na wszelkiego rodzaju izolacjach podpłytkowych quick-mix: FDF, FDS 1K, FDS 2K.
- do klejenia płytek w pomieszczeniach „mokrych”, na balkonach, tarasach oraz w basenach
- do przyklejania metodą „płytka na płytkę“ oraz na starych związanych z podłożem powłokach malarskich
- do klejenia płytek na powierzchniach poddawanych zwiększonym obciążeniom termicznym np. na elewacjach
- do klejenia płytek na podłożach poddawanych intensywnym obciążeniom mechanicznym np. w ciągach komunikacyjnych
- do klejenia okładzin poddawanych dużym obciążeniom dynamicznym, udarowym oraz punktowym
- na podłoża niewysezonowane, przed zakończeniem procesów skurczowych
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Magazynowanie: w suchym miejscu 12 miesięcy od daty produkcji
Opakowanie: 25 kg
Podłoże musi być mocne, nośne, suche, czyste, nieprzemarznięte, wolne od kurzu, pyłu oraz resztek środków antyadhezyjnych. Luźne części podłoża oraz łuszczące się powłoki malarskie należy usunąć. Podłoża chłonne zagruntować Emulsją gruntującą UG. Podłoża gładkie i niechłonne w celu zwiększenia przyczepności zagruntować Kwarcowym środkiem gruntującym QG. Zaprawę klejącą nanosić dopiero po całkowitym wyschnięciu preparatu gruntującego. Stosować na podłożach takich jak beton, ogrzewane jastrychy cementowe, ogrzewane jastrychy anhydrytowe, mury ceglane, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki wapienne, tynki gipsowe, bloczki z betonu lekkiego, bloczki gipsowe, stare okładziny ceramiczne, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włókniste, lastryko, asfalt lany, oraz płyty OSB. Płyty OSB gruntować Kwarcowym środkiem gruntującym QG.

Nierówności podłoża można uzupełnić dzień wcześniej za pomocą Szybkowiążącej zaprawy naprawczej ZN 30.
Zaprawa klejąca o konsystencji plastycznej:
Zawartość opakowania 25 kg wsypywać stopniowo do pojemnika zawierającego od 5,3 do 5,8 litra czystej wody stale mieszając. Mieszać starannie za pomocą mieszadła wolnoobrotowego przez
ok. 3 minuty, do uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Odczekać ok. 5 minut i ponownie krótko przemieszać zaprawę. Tak przygotowaną zaprawę klejącą należy zużyć w ciągu ok. 2-3 godz. W przypadku związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne rozrabianie jej wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być mieszana z suchą zaprawą oraz z wodą w celu zmiany jej konsystencji.
Za pomocą gładkiej pacy nanieść najpierw tzw. warstwę kontaktową, następnie za pomocą pacy zębatej nanieść właściwą warstwę klejącą. Rozmiar zęba pacy należy dostosować do wielkości płytek. Płytki układać przed rozpoczęciem procesu „naskórkowania” tzn. przed upływem 30 minut. Płytki należy starannie docisnąć, następnie przesunąć i ustawić w ostatecznym położeniu.
Przed klejeniem okładziny ceramicznej na podłożach z ogrzewaniem podłogowym, należy ogrzewanie wyłączyć na dobę przed rozpoczęciem prac płytkarskich. Ponownie włączyć dopiero po całkowitym związaniu zaprawy po min. 48 godzinach i stopniowo podwyższać temperaturę.

Podczas układania płytek na zewnątrz, w miejscach narażonych na znaczne obciążenia mechaniczne oraz na powierzchniach balkonów, tarasów oraz w basenach zaleca się stosowanie metody kombinowanej Buttering-Floating polegającej na nakładaniu zaprawy na podłoże jak również na płytkę, zapewniającej pełne podparcie płytki.

Zaprawa klejąca o konsystencji samorozpływnej:
Zawartość opakowania 25 kg wsypywać stopniowo do pojemnika zawierającego od 7,0 do 7,2 litra czystej wody stale mieszając. Mieszać starannie za pomocą mieszadła wolnoobrotowego przez ok. 3 minuty, do uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Następnie należy odczekać ok. 5 minut i ponownie krótko przemieszać zaprawę. Tak przygotowaną zaprawę klejącą należy zużyć w ciągu ok. 2 godz. W przypadku związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne rozrabianie jej wodą. Zaprawę rozlać na podłożu i rozprowadzić za pomocą pacy o półokrągłych zębach. Rozmiar zębów zależy od wielkości płytek oraz od nierówności podłoża. Płytki układać na zaprawie klejącej lekko dociskając tak, aby przylegały całą powierzchnią do kleju.

Świeżą zaprawę należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz, porywisty wiatr, nadmierne nasłonecznienie oraz przed deszczem. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza i podłoża od +5ºC do +30ºC. Wysoka wilgotność oraz niskie temperatury wydłużają czas wiązania kleju. Podczas prac należy przestrzegać ogólnych reguł sztuki budowlanej. Spoinowanie należy rozpocząć po związaniu zaprawy klejącej po upływie ok. 24 godzin.
Produkt zawiera cement, który może powodować uczulenie.

W połączeniu z wodą lub wilgocią daje odczyn alkaliczny.

W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą, należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza.
klasa zaprawy: C2 TE S1 wg PN-EN 12004
czas dojrzewania: ok. 5 min
czas zużycia: ok. 2-3 godzin
czas otwarty do 30 min.
temperatura obróbki: +5°C do +30°C
zużycie wody: konsystencja plastyczna konsystencja samorozpływna od 5,3 do 5,8 l na 25 kg od 7,0 do 7,2 l na 25 kg
spływ wg normy PN-EN 12004: < 0,5 mm*
zużycie: konsystencja plastyczna konsystencja samorozpływna ok. 1,5 kg /m2/mm grubości ok. 1,4 kg/m2/mm grubości
magazynowanie: w suchym miejscu 12 miesięcy od daty produkcji
opakowanie: 25 kg

Zużycie zaprawy klejącej może być różne w zależności od rodzaju podłoża oraz rodzaju płytek
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt