chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

BESTON klej do wykładzin PCV

  właściwości  

  zastosowanie  

Klej przeznaczony jest do przyklejania elastycznych wykładzin PCV bez warstwy izolacyjnej typu: Vinigam, Rekord, Vinigam Specjal i Specjal S w postaci arkuszy do chłonnych podłoży cementowych. Nie stosować kleju na podłoża nienasiąkliwe.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Podłoże przeznaczone do przyklejania powinno być równe, mocne (o wytrzymałości na ściskanie co najmniej 12 MPa), czyste, wolne od kurzu, bez plam i spękań, suche, o wilgotności nie więcej niż 2%.

- Podłoże przeznaczone do przyklejania powinno być równe, mocne (o wytrzymałości na ściskanie co najmniej 12 MPa), czyste, wolne od kurzu, bez plam i spękań, suche, o wilgotności nie więcej niż 2%.
- Klej i wykładzinę sezonować przez 24 godziny w pomieszczeniu, w którym będą użyte.
- Sezonowanie i suszenie przyklejonych wykładzin prowadzić w temp. od +150C. Klejenie wykonywać w temp. od +15°C do +25°C.
- Przed użyciem klej dokładnie wymieszać.
- Rozprowadzić równomiernie na podłożu ząbkowaną pacą stalową.
- Wykładzinę nakładać na powierzchnię mokrego kleju w ciągu 5-10 minut, mocno dociskając do podłoża. Na części odstającej stosować obciążenia.
- Zanieczyszczenia powstałe z kleju usunąć wilgotną szmatką przed jego wyschnięciem.
- Dopuszczalny ruch pieszy po ok. 12 godzinach.
- Spoina osiąga pełną wytrzymałość po 5 dniach.
- Przez ten okres unikać jej intensywnego użytkowania lub zawilgocenia.
- Pomieszczenia zamknięte należy wietrzyć w czasie pracy i po jej zakończeniu do zaniku zapachu. Pomieszczenia nadają się do użytku po wywietrzeniu.

Wydajność / zużycie:


0,4-0,6 kg/m²
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt