chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ULTRABOND ECO 540 (linoleum i korek)

Specjalistyczny klej do montażu pokryć podłogowych z linoleum na bazie dyspersji wodnej, o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC).

  właściwości  

Ultrabond Eco 540 jest jednowarstwowym, wolnym od rozpuszczalników klejem na bazie syntetycznych polimerów w dyspersji wodnej, wytwarzanym w postaci gotowej do użycia jasnobeżowej pasty. Ultrabond Eco 540 nie jest palny. Zawartość VOC w Ultrabond Eco 540 jest praktycznie zerowa, dlatego klej jest całkowicie nietoksyczny dla wykonawcy i ostatecznego użytkownika powierzchni. Ultrabond Eco 540 jest łatwy do nanoszenia, ma wysoką przyczepność początkową i czas otwarty ok. 20-30 minut przy +23 °C i R.H. 50 %. Formuła Ultrabond Eco 540 została specjalnie opracowana do instalacji podłóg z linoleum, które mogą być narażone na duży ruch i obciążane krzesłami na kółkach.

  zastosowanie  

Ultrabond Eco 540 jest przeznaczony do klejenia wewnątrz pomieszczeń:
- pokryć podłogowych z linoleum ze spodnią stroną z naturalnej lub syntetycznej juty;
- podłóg z korka i linoleum;
- podłóg z naturalnego korka;
- pokryć podłogowych z włókna kokosowego, naturalnych lub ze spodnią stroną z lateksu;
- okładzin ściennych z naturalnego korka.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: pojemniki 16 kg.
Podłoże musi być suche, chłonne, równe, mocne, odporne mechanicznie, bez pęknięć, wolne od kurzu, luźno związanych części, farb, wosku, oleju, rdzy i gipsu oraz innych materiałów, które mogą zmniejszać przyczepność. Należy sprawdzić poziom wilgoci na całej grubości podłoża przy pomocy elektronicznego lub karbidowego higrometru, mając na uwadze, że pierwszy z wymienionych podaje jedynie wartości przybliżone. Zasadniczą kwestią jest upewnienie się, że nie występuje podciąganie wilgoci.
Proszę postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta podłogi. Przed montażem należy się upewnić, że pokrycie podłogowe i podłoże zaaklimatyzowały się do zalecanych temperatur. Czas schnięcia Ultrabond Eco 540 zmienia się z nasiąkliwością podłoża i warunkami otoczenia (temperaturą i wilgotnością) od 0 do 10 minut. Instalację powinno się przeprowadzić w czasie otwartym Ultrabond Eco 540 (20-30 minut) klej powinien być przeniesiony na spodnią stronę pokrycia podłogowego. Przed położeniem odkształconego linoleum należy pozwolić klejowi schnąć tak długo jak to możliwe. Natychmiast po położeniu pokrycia podłogowego należy docisnąć powierzchnię przy pomocy drewnianej pacy lub wałka, poruszając się od środka w kierunku brzegów, w celu zapewnienia całkowitego rozprowadzenia kleju i wyeliminowanie pęcherzy powietrza. Jeśli zachodzi potrzeba, czynność należy powtórzyć.
Należy montować w normalnie zalecanych temperaturach pomiędzy +15 °C a +35 °C.
Nie należy stosować na podłożach wilgotnych lub takich, które mogą być narażone na podciąganie wilgoci.
Konsystencja: kremowa pasta.
Kolor: jasnobeżowy.
Zapalność: nie.
Temperatura stosowania: od +15°C do +35°C.
Czas oczekiwania: ok. 0-10 minut.
Czas schnięcia otwartego: maksymalnie 20-30 minut.
Ruch pieszy: po ok. 3 godzinach.
Pełne obciążenie: po co najmniej 24 godzinach.
EMICODE: EC1 - bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 24 miesiące. Chronić przed mrozem.
Nakładanie: pacą zębatą.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt