chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Novalit T

Polikrzemianowa (niskoalkaliczna silikatowa) masa tynkarska do nakładania pacą

  właściwości  

- Mineralny charakter wyprawy tynkarskiej;
- Niskoalkaliczny odczyn produktu (pH 8÷9,5);
- Wyjątkowa odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych;
- Bezproblemowe stosowanie zarówno na podłożach mineralnych,jak i pokrytych powłoką na bazie tworzyw sztucznych;
- Wysoka paroprzepuszczalność;
- Znacznie spowolnione uleganie zabrudzaniu;
- Niska nasiąkliwość powierzchniowa;
- Dodatkowo zabezpieczona przed porostem glonów i grzybów.

  zastosowanie  

Służy do ręcznego wykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych, wypraw tynkarskich na zewnątrz budynków oraz warstw wykończeniowych w systemach ociepleń na bazie styropianu KABE THERM NV* i na bazie wełny mineralnej KABE THERM WM* oraz w renowacyjnym systemie antyrysowym NOVALIT RSA. Może być także stosowana do wnętrz. Przeznaczona zarówno na podłoża mineralne (tj.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny), jak i na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych. Szczególnie polecana w systemach wykończeniowych ścian zewnętrznych wykonanych z materiałów o strukturze porowatej (tj.: beton komórkowy, żużlobeton, cegła poryzowana) i na ścianach budynków nowych. Przed nałożeniem masy tynkarskiej podłoże wymaga zagruntowania preparatem Grunt NOVALIT GT.
*) przy uży­ciu pro­duk­tu w sys­te­mie ocie­pleń, pro­du­cent udzie­la gwa­ran­cji je­dy­nie w przy­pad­ku za­sto­so­wa­nia wszyst­kich skład­ni­ków sys­te­mu KABE THERM NV lub KABE THERM WM.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Jednorazowe opakowanie plastikowe zawierające 25 kg produktu.

Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w pomieszczeniu chłodnym, lecz zapewniającym ochronę przed mrozem. Opakowanie napoczęte szczelnie zamknąć i jak najszybciej zużyć.
Podłoże musi być nośne, odtłuszczone, równe i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego (solnych lub korozyjnych). W przypadku występowania porostu glonów i/lub grzybów należy zastosować preparat do usuwania skażenia biologicznego ALGIZID Z / ALGIZID W. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są znaczne, ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą wyrównawczą, a następnie całą powierzchnię wyrównać i wygładzić zaprawą szpachlową. Przy małych nierównościach można od razu wykorzystać zaprawę szpachlową. Zastosowanie wyżej wymienionych zapraw powinno być zgodne z kartami technicznymi tych produktów. Podłoża chłonne przed nakładaniem zapraw wyrównawczych i/lub szpachlowych należy zagruntować odpowiednim preparatem. W przypadku nakładania polikrzemianowej masy tynkarskiej na nowo wykonanych podłożach mineralnych (tj.: beton, tynk cementowy i cementowo-wapienny) należy zachować min. 2-tygodniowy okres sezonowania. Przed zastosowaniem masy tynkarskiej w systemie ociepleń KABE THERM NV lub KABE THERM WM, należy wykonać warstwy podkładowe systemu zgodnie z technologią bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych budynków. Polikrzemianową masę tynkarską można nakładać na zagruntowaną powierzchnię dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy zbrojonej, co w normalnych warunkach następuje po ok. 3-4 dniach.
Gruntowanie:
Przed nakładaniem masy tynkarskiej podłoże należy zagruntować preparatem Grunt NOVALIT GT. Okres wiązania zastosowanego na podłożu preparatu w optymalnych warunkach pogodowych (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 24 godzin. Po całkowitym związaniu naniesionego na podłoże preparatu można przystąpić do nakładania masy. W celu ograniczenia możliwości przebijania koloru podłoża przez fakturę wyprawy tynkarskiej (szczególnie przy zastosowaniu tynku o fakturze drapanej lub mieszanej), zaleca się zastosowanie preparatu gruntującego podbarwionego pod kolor tynku.

Przygotowanie masy tynkarskiej:
Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. W razie konieczności można dodać niewielką ilość wody (max. 5% objętości masy). Po długim okresie magazynowania, a bezpośrednio przed użyciem, masę należy dokładnie wymieszać (wiertarką/mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym), aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Dalsze mieszanie nie jest wskazane, gdyż może doprowadzić do nadmiernego napowietrzenia masy.

Nakładanie:
Masę tynkarską nakładać na podłoże cienką, równomierną warstwą na grubość ziarna, za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Następnie pacą plastikową wyprowadzić fakturę tynku, zacierając nałożoną masę ruchami kolistymi (faktura pełna i mieszana) lub ruchami podłużnymi w kierunku pionowym lub poziomym (faktura drapana). Masę tynkarską o fakturze modelowanej należy nakładać pacą ze stali nierdzewnej na grubość 1÷5 mm, a następnie w zależności od potrzeb wyprowadzić wzór wałkiem, pacą lub gąbką. Wyprawę tynkarską o fakturze gładkiej wykonuje się w dwóch etapach. Najpierw należy wykonać według powyższego opisu wyprawę tynkarską o fakturze pełnej, a następnie (po jej wyschnięciu) nałożyć drugą warstwę masy tynkarskiej o fakturze modelowanej. Masę o fakturze modelowanej należy zacierać ruchami kolistymi, dokładnie wyrównując całą powierzchnię wyprawy.

Wysychanie:
Czas związania (utwardzenia) nałożonej na podłoże masy tynkarskiej (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 24 godzin.
Uwaga: Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wiązania, nawet do kilku dni. Nowo nałożoną masę tynkarską należy chronić przed opadami atmosferycznymi, aż do całkowitego związania i utwardzenia. Pomieszczenia zamknięte po otynkowaniu należy wietrzyć, aż do zaniku specyficznego zapachu.
Na efekt końcowy wykonanej wyprawy tynkarskiej może mieć wpływ rodzaj podłoża. Dlatego też, w przypadku występowania niejednorodnego podłoża zaleca się wcześniejsze wyrównanie całej powierzchni zaprawą szpachlową.
W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną w jednym cyklu roboczym, metodą „mokre na mokre”. Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą. Podczas nakładania i wiązania masy tynkarskiej powinna występować bezdeszczowa pogoda z temperaturą powietrza od +5°C do +25°C. Należy unikać pracy na powierzchniach bezpośrednio nasłonecznionych i przy silnym wietrze. W celu ochrony niezwiązanej wyprawy tynkarskiej przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych zaleca się zastosowanie na rusztowaniach odpowiednich siatek ochronnych.
Bazowy środek wiążący: specjalnie modyfikowane potasowe szkło wodne;
Pigmenty: odporne na wpływ czynników atmosferycznych nieorganiczne pigmenty barwne;
Kolory: naturalna biel i kolory z wzornika Farby KABE oraz wybrane kolory z wzornika NCS lub wg dostarczonego wzoru (kolory możliwe do uzyskania przy użyciu pigmentów organicznych);
Faktury: pełna, drapana/mieszana, modelowana i gładka (faktura złożona z 2 mas tynkarskich: o fakturze pełnej o gr. 1,5 mm i o fakturze modelowanej);
Grubości ziarna: 1,0 mm; 1,5 mm; 2,0 mm; 2,5 mm; 3,0 mm;
Rozcieńczalnik: woda;
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C;
Względna wilgotność powietrza: ≤ 75%;

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt