chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sopro FS 714

Impregant do fug i chłonnych okładzin

  właściwości  

Impregnat przeciw plamom Sopro FS 714 wypełnia kapilary chłonnego podłoża tak, że w znacznym stopniu zostaje zmniejszone przenikanie wody, tłuszczów i olejów. Przy jednokrotnie nałożonej warstwie przepuszczalność pary wodnej zostaje zachowana, tak więc w dużej mierze jest utrzymana zdolność do osuszania materiałów budowlanych. Nie wywiera wcale lub prawie wcale wpływu na poślizg okładziny. Wygląd okładziny nie zmienia się wcale lub prawie wcale (w przypadku niektórych podłoży możliwe jest przyciemnienie barwy)
Preparat:
- chroni przed olejami, tłuszczami, wodą
- nie zmienia wyglądu zaimpregnowanej powierzchni
- jest nieszkodliwy pod względem zdrowotnym
- do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz

  zastosowanie  

Do stosowania w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach mieszkalnych, na klatkach schodowych, blatach stołowych, parapetach, roboczych blatach kuchennych i na innych zagrożonych poplamieniem powierzchniach.
Dla łatwiejszego czyszczenia zaspoinowanej powierzchni, na kilka dni przed fugowaniem można nanieść impregnat cienką warstwą.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Butelka 1 l (4 szt. w kartonie)
Zabezpieczane podłoża muszą być czyste i dobrze wysuszone.
Przed rozpoczęciem pracy wykonać próbę w miejscu niewidocznym. Zabezpieczane podłoża muszą być czyste i dobrze wysuszone. W przypadku nowo ułożonych powierzchni okres oczekiwania na możliwość zastosowania impregnatu wynosi do 3 miesięcy, po czyszczeniu okładzin w pomieszczeniach co najmniej 2 dni, po czyszczeniu okładzin na zewnątrz 4-6 dni. Przed nałożeniem preparatu usunąć resztki cementu, silikonu, wosku itp. Temperatura obrabianej powierzchni powinna wynieść między 5 oC a 25 oC, ogrzewanie podłogowe ewentualnie ograniczyć. Nie stosować przy silnym promieniowaniu słonecznym. Impregnat Sopro FS 714 nanieść przy pomocy czystej, nie strzępiącej się szmatki, pędzla lub mopa do zmywania i pozostawić do wsiąknięcia.
Unikać pozostawiania nadmiaru preparatu na powierzchni. Płynny środek impregnujący musi wsiąknąć w obrabianą powierzchnię, nie powinien na niej wyschnąć. Ewentualnie nadmiar impregnatu całkowicie usunąć czystą szmatką (lub jeśli widoczne są już suche miejsca: szmatką lekko zwilżoną Sopro FS 714). Nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na powierzchni zewnętrznej (nie uda się usunąć). Impregnat przeciw plamom Sopro FS 714 może być stosowany tylko na chłonne i całkowicie wysuszone podłoża. Szkło, ceramika, wrażliwe na działanie rozpuszczalników powierzchnie (wyroby lakierowane, drewno itp.) muszą być chronione przed jego oddziaływaniem. Powierzchni i okładzin przez 2-3 dni nie traktować na mokro. Skuteczność ich ochrony przed olejami i wodą wytwarza się w ciągu 24-48 godzin. Utrzymuje się do 5 lat, jednak w zależności od stopnia zabrudzenia i sposobu czyszczenia zaleca się około 1 raz w roku powtórzenie procesu impregnacji, aby działanie zabezpieczające przed oddziaływaniem wody i olejów było w pełni zachowane. Po czyszczeniu kapitalnym, z użyciem silnie odtłuszczających i zawierających rozpuszczalniki preparatów, należy na nowo zaimpregnować powierzchnię.
Kolor: Bezbarwny
Gęstość Ok. 0,78 g/cm3
Składniki: Żywice silikonowe, polimery, benzyna lakowa
Zużycie: 20 - 30 m2 / litr w zależności od chłonności podłoża
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt