chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Szlachetny Tynk Mineralny Biały Kornik TMK-1

Tynk mineralny

  właściwości  

SZLACHETNY TYNK MINERALNY BIAŁY KORNIK TMK jest gotową, suchą mieszanką najwyższej jakości spoiw
hydraulicznych, kruszyw i środków modyfikujących. Jego zastosowanie umożliwia wykonanie, mineralnej i estetycznej powłoki o fakturze „kornika" w kolorze białym.

  zastosowanie  

SZLACHETNY TYNK MINERALNY BIAŁY KORNIK TMK-1 służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Tworzy trwałą, odporną na działanie czynników atmosferycznych wierzchnią warstwę ściany o wysokiej przepuszczalności pary wodnej. Stosowany jest w systemach dociepleń (opartych na styropianie: FASADEX, jak i na wełnie mineralnej: FASAMIN), wykonywanych w technologii bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych (BSO) oraz na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (takich jak np: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe 25kg.
Podłoże pod wyprawę tynkarską powinno być nośne, równe, suche, niespękane i oczyszczone z wszelkich powłok antyadhezyjnych (takich jak: kurz, tłuste zabrudzenia, pyły i bitumy) oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Podłoża o słabej przyczepności (odspojone tynki i powłoki malarskie) należy usunąć w sposób ręczny lub mechaniczny. Nadmierną chłonność podłoża należy zredukować, stosując preparat gruntujący np. Frans Grunt. Nierówności i ubytki podłoża muszą zostać wyrównane odpowiednimi zaprawami wyrównującymi. W każdym przypadku celem uzyskania równej i gładkiej powierzchni, całość podłoża (przeznaczoną do tynkowania) należy przeszpachlować zaprawą klejącą FP-12. Jeżeli pierwsze szpachlowanie będzie niewystarczające (nierówności nie zostaną wyeliminowane, a warstwa nie zostanie wygładzona) czynność tę należy powtórzyć, po wyschnięciu pierwszej warstwy zaprawy klejącej. Następnie podłoże zagruntować podkładem tynkarskim FRANSPOL grunt pod tynki mineralne. W przypadku uzasadnionej konieczności wzmocnienia podłoża w warstwie zaprawy klejącej należy zatopić siatkę z włókna szklanego (o gramaturze min. 145 g/m2).
Zawartość opakowania wsypać do pojemnika z odmierzona Ilością wody 5,0-6,011 dokładnie wymieszać mieszarką/wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Po upływie 10 minut I ponownym wymieszaniu zaprawa jestgotowado użycia. Przygotowanie, aplikacja I schnięcie zaprawy wymagają temperatury w zakresie od +5°C do +25°C (dotyczy również temp. podłoża). Opakowanie zawiera produkt gotowy i nie wolno dodawać innych składników oprócz wody. Przygotowaną zaprawę tynkarską należy rozprowadzić równomiernie, cienką warstwą na podłożu, używając do tego celu długiej, gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar tynku ściągnąć do warstwy o grubości ziarna, krótką pacą ze stali nierdzewnej. Żądaną strukturę wyprawy otrzymujemy przez zatarcie nałożonego tynku płaską pacą z tworzywa sztucznego. Operację zacierania powinno się wykonać ruchami podłużnymi (w pionie lub w poziomie) przy niewielkim nacisku pacy, równomiernie na całej powierzchni elewacji. W celu zmiany I koloru wykonanej wyprawy tynkarskiej można po upływie odpowiedniego okresu M dojrzewania pomalować ją farbami elewacyjnymi. Na nowo wykonanych podłożach mineralnych (takich jak: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne) można rozpocząć prace przygotowawcze i nakładanie mineralnej zaprawy tynkarskiej po min. 3-4 tygodniach od wykonania podłoża.
Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku użycia wyrobu niezgodnie z powyższymi wskazówkami, zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami BHP. Gwarantujemy niezawodną jakość naszych produktów. Nasze zalecenia, co do sposobu stosowania opierają się na przeprowadzonych próbach i doświadczeniach praktycznych. Mogą one jednak stanowić jedynie ogólne wskazówki bez gwarancji właściwości i nie zwalniają użytkownika z prowadzenia własnych prób w określonych warunkach stosowania i przy określonych sposobach prowadzonych prac, na które nie mamy wpływu. Produkt drażniący. Podczas użytkowania należy stosować odpowiednie środki ochronne, chronić oczy, układ oddechowy i skórę. Nie wdychać pyłu. W przypadku bezpośredniego kontaktu przemyć dużą ilością wody. Po wystąpieniu jakichkolwiek negatywnych objawów należy skontaktować się z lekarzem.
Proporcje składników w zaprawie: ok. 5,0-6,0l wody na 25kg tynku
Czas zużycia zaprawy: 1,5 godziny (przy temp. +20°C )
Czas otwarty pracy: 10-15 minut
Czas dojrzewania: ok. 10 minut
Temperatura przygotowania masy, podłoża i otoczenia: od +5°C do +25°C
Grubość warstwy: w zależności od grubości ziarna 2 do 2,5 mm

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt