chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Innenmatt LF

Farbą dyspersyjna wewnętrzna

  właściwości  

Remmers Innenmatt LF jest wydajną, łatwą w stosowaniu, odporną na zmywanie farbą dyspersyjną do pomieszczeń wewnątrz budynków. Selekcjonowane wypełniacze i biel tytanowa gwarantują znakomite krycie i wysoki stopień białości. Farba charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością pary wodnej. Zapewniony jest korzystny stosunek ceny do wydajności. Możliwe jest barwienie na pastelowe odcienie dostępnymi w handlu farbami pigmentowymi. Nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym. Dostępne są odpowiednie ekspertyzy.

  zastosowanie  

Remmers Innenmatt LF nadaje się do wykonywania kryjących powłok na wszystkich normalnie spotykanych podłożach w nowym budownictwie i w renowacji wnętrz. Odpowiednimi podłożami są zwłaszcza tynki wapienne i gipsowe, mur z cegły wapienno-piaskowej, beton, płyty drewniane i płyty pilśniowe twarde, płyty gip-sowo-kartonowe, tapety do malowania (Raufaser).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: Pojemniki z tworzywa sztucznego 5 l i 15 l
Składowanie: W oryginalnych, zamkniętych pojemnikach, przy składowaniu w miejscu zabezpieczonym przed mrozem, co najmniej 12 miesięcy
Podłoża muszą być nośne, wolne od zabrudzeń takich jak pył, środki do deskowań, pozostałości oleiste i tłuste. Rysy, zagłębienia jak również uszkodzone fragmenty tynku należy naprawić zaprawami tynkarskimi Remmers względnie, w przypadku tynków gipsowych, odpowiednią szpachlówką gipsową. Mocno alkaliczne podłoża (świeże tynki) jak również płyty gipsowe i cementowo-włóknowe należy zagruntować preparatem Remmers Tiefgrund W.

Stare farby klejowe i wapienne dokładnie zmyć, odspojone, stare powłoki usunąć. Na wolne od wad, nośne podłoża jak również na dobrze przylegające stare powłoki z farb dyspersyjnych można nakładać farbę Remmers Innenmatt LF bezpośrednio.
Przy nakładaniu pierwszej warstwy można rozcieńczyć farbę Remmers Innenmatt LF wodą dodaną w ilości do maks. 10%. Stopień rozcieńczenia zależy od chłonności podłoża. Drugą powłokę względnie powłokę nawierzchniową wykonuje się nierozcieńczonym materiałem. Nakładanie farby może odbywać się wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Nie stosować przy temperaturach poniżej +5°C (temperatura podłoża i powietrza).
Nie stosować przy temperaturach poniżej +5°C (temperatura podłoża i powietrza).
Spoiwo: bezrozpuszczalnikowa dyspersja akrylowa
Pigment: dwutlenek tytanu
Wypełniacz: wypełniacze mineralne
Gęstość: ok. 1,4 kg/l
Lepkość: odpowiednia do sposobu stosowania
Rozcieńczalnik: woda
Kolor:biały
Odporność na zmywanie:
zgodnie z DIN 53778: odporna na zmywanie
Właściwości wg DIN EN 13300
ścieranie na mokro: klasa 3
Kontrastowość: klasa 1 (99,5%) przy wydajności 7,5 m2/litr
Stopień połysku: ępo matowy (<5% przy kącie pomiaru 85°)
Maksymalne uziarnienie: drobnoziarniste (<100u)

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt