Opakowanie: 30 kg
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac powierzchnię należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski, naloty pleśni, mchów i grzybów. Słabe i silnie nasiąkliwe tynki należy wzmocnić odpowiednim środkiem gruntującym. Zaprawę zaleca się aplikować na uprzednio wykonaną obrzutkę tynkarską – szpryc. Jeśli obrzutka została wykonana wcześniej niż 24 godziny przed tynkowaniem właściwym, bezpośrednio przed tynkowaniem należy zwilżyć podłoże wodą. Nie należy stosować Tynku cementowo-wapiennego na powierzchnie gipsowe, metalowe, drewniane lub drewnopodobne. W przypadku, gdy występują miejsca narażone na powstawanie rys, jak zmiana podłoża (np. beton/cegła) oraz na podłożach niestabilnych, stosuje się siatki zbrojące. W narożnikach oraz przy otworach okiennych i drzwiowych stosować nierdzewne profile ochronne. Większe ubytki i nierówności podłoża należy uzupełnić przed tynkowaniem.
Zaprawę należy mieszać bezpośrednio w agregacie tynkarskim lub w mieszalnikach przepływowych. W przypadku nakładania ręcznego, suchą zaprawę można wymieszać mechanicznie z odpowiednią ilością wody do uzyskania jednolitej konsystencji w czasie ok 5 minut. Ilość wody dobrać w zależności od założonej gęstości zaprawy. Dodawanie większej ilości wody w stosunku do zalecanej obniża wytrzymałość zaprawy i zwiększa jej skurcz. Nie dodawać innych składników typu piasek, cement itp. Zaprawa zachowuje swoje właściwości robocze przez około 2 godziny od momentu rozrobienia, dlatego zaleca się przygotowywanie jednorazowo tylko takich porcji, które zostaną w tym czasie wykorzystane. Bezpośrednio przed użyciem zaprawę należy ponownie wymieszać.
Zaprawę należy nanosić bezpośrednio po rozrobieniu za pomocą agregatu tynkarskiego lub ręcznie. Zaprawę należy nanieść równomiernie na całą tynkowaną powierzchnię i wyrównać łatą. Przy jednowarstwowym nakładaniu tynku (10–20 mm) ostateczne wyrównanie wykonać należy po rozpoczęciu jego wiązania. Jeżeli tynk ma stanowić ostateczną warstwę lub podłoże pod gładzie, należy zatrzeć jego powierzchnię pacą do uzyskania żądanego efektu. W przypadku gdy planowane przeznaczenie tynku stanowi naniesienie drugiej warstwy tynkarskiej lub podkład pod okładziny ceramiczne, nie należy wykonywanej warstwy wygładzać, jedynie zatrzeć „na ostro”. Nanoszenie następnych warstw możliwe jest po całkowitym związaniu tynku. Prace prowadzić w temperaturze od +5 °C do +25 °C. Przez okres 7 dni po zakończeniu prac temperatura powietrza nie powinna być niższa niż +5 °C, a przez kolejnych 21 nie powinna spadać poniżej 0 °C. Świeżo wykonany tynk chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, w razie potrzeby zraszać wodą. Wszelkie zabrudzenia elementów budowlanych i narzędzi należy czyścić wodą lub mechanicznie po wyschnięciu / związaniu zaprawy. Produkt transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach. Chronić przed wilgocią.
Zaprawa zawiera cement i wapno hydratyzowane, a po zmieszaniu z wodą posiada odczyn silnie alkaliczny. Należy chronić oczy, układ oddechowy i skórę. W przypadku bezpośredniego kontaktu przemyć dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów należy skontaktować się z lekarzem,
Proporcje mieszania: ok. 7 l wody na 30 kg zaprawy, ok. 0,23 l na 1 kg zaprawy
Zużycie produktu: ok. 15 kg na m2 przy grubości warstwy 10 mm
Temperatura stosowania i podłoża: od +5 °C do +25 °C
Grubość warstwy:10–20 mm (max. 2 warstwy)
Okres trwałości: 12 miesięcy