chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sopro PF

Jednoskładnikowa fuga do kostki brukowej

  właściwości  

- do spoin o szerokości od 5 mm
- wodoprzepuszczalna
- gotowa do użytku
- łatwa w obróbce
- odporna na mróz i działanie soli
- odporna na czyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem
- na zewnątrz

  zastosowanie  

Do spoinowania okładzin brukowych, z kamienia naturalnego i klinkieru w obszarach zewnętrznych, na sztywnej podbudowie. W obszarach lekko obciążonych jak np. tarasy, ścieżki ogrodowe i powierzchnie ogrodowe, jak i wjazdy na dziedzińce i do garażów. Sopro PF jest wodoprzepuszczalna.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Pojemnik 25 kg
Wystarczająco wodoprzepuszczalne podłoże (zaprawa drenażowa) musi być zaprojektowane z uwzględnieniem przyszłych obciążeń i odpowiednio do wytycznych technicznych. Spoiny przed wprowadzeniem zaprawy fugowej należy dokładnie oczyścić. Dla zmniejszenia efektu wybłyszczenia i pozostałości zaprawy fugowej na powierzchni okładziny zalecamy zabezpieczenie spoinowanej powierzchni za pomocą środka ułatwiającego zmywanie fug do kostki brukowej Sopro PFA 867 (Prosimy o zapoznanie się z kartą techniczną tego produktu). Powierzchnie przeznaczone do fugowania muszą być suche.
Otworzyć opakowanie, usuwając folię i gotową do użytku zaprawę wysypać na fugowaną powierzchnię. Za pomocą kształtki gumowej fugę Sopro PF wprowadzić do spoiny, wypełniając ją i zagęszczając. Następnie okładzinę należy oczyścić z nadmiaru materiału za pomocą miękkiej miotły ruchem obrotowym. Takie działanie powoduje, że spoinowana powierzchnia jest zagęszczona i wygładzona. Wymiecione pozostałości zaprawy nie powinny znaleźć się w otwartych spoinach. Świeżo zafugowaną powierzchnię przez 24 godziny należy chronić przed wilgocią, kurzem i innymi zabrudzeniami, przykrywając ją folią. Folia nie może znajdowywać się bezpośrednio na spoinowanej powierzchni, lecz okładzina musi być wentylowana. Po ok. 7 dniach zafugowana powierzchnia może być w pełni obciążana.
W zależności od jakości okładziny, pozostałe na kamieniach resztki zaprawy fugowej mogą wpłynąć na jej kolorystykę, która może stać się bardziej intensywna. Częściowo może wystąpić zjawisko błyszczenia lub zmiana odcienia. Jednak z biegiem czasu zmiany powierzchniowe znikają pod wpływem warunków atmosferycznych i poprzez mechaniczne ścieranie. Zalecane jest wykonanie próbnego fugowania!
Proporcje mieszania: Gotowa do użytku
Czas użycia: Ok. 30 min
Możliwość chodzenia: Po ok. 24 h w temperaturze +20°C / po ok. 30 h w temperaturze +10°C
Możliwość obciążania: Po ok. 7 dniach
Ciśnienie wody w urządzeniu strumieniowym: Do 120 bar (minimalna odległość 20 cm) Po ok. 7 dniach fuga osiąga odporność na działanie wody pod ciśnieniem
Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: 5 N/mm2
Wytrzymałość na ściskanie: 12 N/mm2
Możliwość przepuszczania wody: Ok. 300 l/h/m2
Dane czasowe: Dotyczą normalnego zakresu temperatur +20 °C i względnej wilgotności powietrza 50%. Wyższe temperatury skracają , a niższe wydłużają podane dane czasowe.
Temperatura stosowania: Od + 8 °C do + 30 °C (podłoże, materiał, powietrze)
Szerokość/głębokość spoiny: Od 5 mm/ co najmniej 30 mm; Od 15 mm/ co najmniej podwójna szerokość spoiny Wskazówka: Przy szerokości spoiny od 5-8 mm niezbędne jest szczególnie intensywne zagęszczenie. W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Doradztwa Technicznego Sopro
Zużycie: 5-15 kg/m2 w zależności od szerokości i głębokości spoiny

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist