chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Lpf - tynk renowacyjny

  właściwości  

Epasit Ipf jest białą, suchą zaprawą składającą się z mineralnych środków wiążących i dodatków. Posiada wysoką paroprzepuszczalność oraz wysoki stopień porowatości, dzięki czemu wilgoć z podłoża może wnikać do tynku tylko w postaci pary wodnej. Posiada niską chłonność kapilarną. Sole są składowane w porach. Powierzchnia tynku pozostaje sucha i wolna od wykwitów. Epasit Ipf odpowiada wytycznym WTA 2-2-91, oraz jest zgodny z DIN 18557.

  zastosowanie  

Epasit Ipf jest stosowany do tynkowania wilgotnych i uszkodzonych przez sole murów, szczególnie w piwnicach i na cokołach. Jest przeznaczony przede wszystkim do starych budowli w obszarze zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym. Epasit Ipf jest składnikiem Systemu Uzdrawiającego 2000, który obejmuje wiele innych materiałów.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Sucha zaprawa w workach 30 kg
Stary tynk, farbę lub powłoki bitumiczne należy usunąć do 1,0m ponad widoczny obszar występowania soli lub wilgoci. Fugi wydrapać do głębokości 2cm. Oczyścić na sucho, stalową szczotką lub pod ciśnieniem (nie stosować wody lub pary wodnej). Odpady usuwać. Przy złym podłożu stosować siatki ocynkowane.
Stary tynk, farbę lub powłoki bitumiczne należy usunąć do 1,0m ponad widoczny obszar występowania soli lub wilgoci. Fugi wydrapać do głębokości 2cm. Oczyścić na sucho, stalową szczotką lub pod ciśnieniem (nie stosować wody lub pary wodnej). Odpady usuwać. Przy złym podłożu stosować siatki ocynkowane. Nanieść natryskowy tynk przyczepny epasit hb, pokrywając 50% powierzchni i zostawić go na ok. 1 tydzień. Nie obrabiać przy temperaturze +5 st. C przy spodziewanym mrozie lub zamrożonym podłożu. Epasit lpf należy rozrobić z czystą wodą i do kia dnie wymieszać. Na 30kg worek przypada około 5,51 wody. Mieszać należy przez około 3 minuty. Epasit Ipf można nakładać agregatem tynkarskim. Grubość warstwy minimum 2cm. Jeśli pożądana grubość jest większa niż 3cm, tynk należy nanosić wielowarstwowo. Pojedyncze warstwy nanosić na grubość minimum 1cm. Następną warstwę nanosić po 1 dniu lub po dostatecznym związaniu (optymalnie 1 dzień na 1 mm grubości warstwy.
Epasit Ipf jest alkaliczny. Podrażnia oczy i skórę. Przy podrażnieniu oczu przemyć je wodą i wezwać lekarza. Stosować specjalistyczne rękawice ochronne.
Świeża zaprawa:
konsystencja: 170±0,5mm
zawartość pór powietrza: >25 % objętości
proporcja zatrzymania wody: >85 %

Stała zaprawa:
gęstość w stanie suchym: 1,400 kg/m3
wytrzymałość na ściskanie / Klasa: CS II (1,5-5,0 N/mm2
stosunek wytrzymałości: <3,0
wytrzymałość sklejenia na rozrywanie (obraz pęknięcia): ≥ 0,05N/mm2
kapilarny pobór wody na 24h głębokość wnikania wody: ≥ 0,3kg/m2
przepuszczalność pary wodnej: <12
rezystencja soli: zadowalająca
porowatość: > 40% objętości

mechaniczna obróbka:
porowatość: > 40% objętości

Zużycie:
Około 15 kg/m", na 1cm grubości tynku.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt