chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Etp - płyta klimatyczna

Płyta mineralna

  właściwości  

Epatherm etp firmy Epasit, to biała płyta mineralna na bazie krzemianu wapnia. Jest materiałem termoizolacyjnym, odpornym na ścisk, wyciszającym, niepalnym i łatwym w obróbce. Jest zdolna do wchłaniania dużej ilości wilgoci i do jej oddawania. Dzięki temu „działaniu buforowemu" zapobiega powstawaniu pleśni wewnątrz pomieszczeń. Zapobiega również w tym obszarze zabrudzeniom spowodow­anym przez osadzanie się kurzu.

  zastosowanie  

Epatherm etp to płyta regulująca klimat w pomieszczeniach oraz zapobiegająca kondensacji wody i powstawaniu pleśni wewnątrz pomieszczeń. Płyta może służyć jako izolacja wewnętrzna ścian lub konstrukcji kratowych oraz w montażu budynków na sucho.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Dla ościeży dostępne są płyty o wielkości 1,00 m x 0,24 m i grubości 20 mm.
Usunąć pleśń na podłożu Schimmel-Ex epatherm etx lub związać za pomocą Schimmelbinder epatherm etb. Podłoże oczyścić z kurzu, luźnych elementów i pozostałych warstw rozdzielczych. Przygotować nośne podłoże.
Płyty klimatyczne można stosować również w montażu budynków na sucho (rozbudowa dachu, podwieszone sufity, ściany działowe). W tym przypadku mocowane są na odpowiednie konstrukcje drewniane i metalowe z odpowiednimi dla danego systemu śrubami z podkładkami z tworzywa sztucznego lub metalu (np. talerzyki mocujące z tworzywa sztucznego 36 mm z firmy Fischer) Nie potrzeba gruntować powierzchni drugiej strony. Wyrównać nierówne podłoże odpowiednią zaprawą np. tynkiem wapiennym epasit mpml lub tynkiem renowacyjnym epasit 5in1. W razie potrzeby dociąć płyty klimatyczne epatherm piłą płatnicą otwornicą lub podobnymi. Płyty zagruntować z obu stron gruntem epa­therm etg. Rozprowadzić klej pacą zębatą (o zębach 10 do 12 mm) na płyty. Docisnąć i ustawić płyty. Styki płyt pozostawić bez zaprawy. Ułożyć płyty na łączeniu boków w taki sposób, by się zazębiały. Płyty na stropach lub innym krytycznym podłożu połączyć do­datkowo kołkami (2 kołki/płyta) i umieścić na stykach tkaninę lub włókninę w masie szpachlowej wewnętrznej. Zaleca się stosowanie ochrony krawędzi w eksploatowanych częściach budynku, ościeżach drzwiowych i okiennych. Pokryć całkowicie płyty masą szpachlową wewnętrzną epatherm eti (1 warstwa dla późniejszej warstwy tynku, 2 warstwy dla późniejszej warstwy farby). W przy­padku konstrukcji kratowych, montażu budynków na sucho i na krytycznym podłożu zaszpachlować warstwą masy szpachlowej wewnętrznej epatherm multi-eti o grubości 5 do 6 mm z wypełnieniem z tkaniny.
Płyty klimatyczne epatherm nie są materiałem niebezpiecznym w rozumieniu niemieckiego rozporządzenia o materiałach niebezpiec­znych oraz prawa transportowego.
Gęstość w stanie suchym: 220 kg/dm3
Porowatość: 90 % obj.
Współczynnik przewodności cieplnej λtr: 0,059 W/mK
Wartość przewodności cieplnej: 0,067 W/mK
Wytrzymałość na ściskanie: >1N/mm2
Współczynnik przepuszczalności pary wodnej μ: 3
Ognioodporność DIN 41024: A1
Wartość pH: 11 do 12
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt