chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sopro SGP 185

Podkładowy tynk do renowacji - SanierGrundputz (WTA)

  właściwości  

- Spełnia kryteria instrukcji WTA 2-9-04/D dla tynków renowacyjnych
- Podlega stałej kontroli jakości, przeprowadzanej przez Uniwersytet Techniczny w Grazu
- Gotowa, hydraulicznie wiążąca zaprawa do wilgotnych podłoży
- Jako całkowicie kryjąca obrzutka i równocześnie tynk absorbujący sole z podłoża
- Minimalna grubość warstwy 0,5 cm
- W pomieszczeniach i na zewnątrz
- Niska zawartość chromianów zgodnie z Dyrektywą 2003/53/EWG
- Zaprawa tynkowa zgodna z normą PN-EN 998-1,R, GS II.

  zastosowanie  

Podkładowy tynk do renowacji Sopro SGP 185 stosowany jest jako całkowicie kryjąca obrzutka w celu wytworzenia warstwy przyczepnej, jak również jako tynk podstawowy do niwelowania nierówności i przejęcia funkcji absorbowania z podłoża, szkodliwych dla budowli, soli. Z tego powodu tynk Sopro SGP 185 używany jest do osuszania, względnie do odsalania murów w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych. Wysoka przyczepność Sopro SGP 185 wyeliminowała konieczność zastosowania dodatkowej obrzutki (szprycu), którego nałożenie w tzw. formie brodawkowej (50% pokrycie powierzchni) jest praktycznie trudne do wykonania. W realizacjach spotyka się większe pokrycie, co jest równoznaczne w wytworzeniem szczelnej warstwy obrzutki, a co za tym idzie blokady dla odprowadzenia wilgoci i soli z muru poddawanego renowacji. Kruszywo marmurowe poprawia właściwości filtracyjno-dyfuzyjne. W zależności od zawartości wilgoci i soli oraz specyfiki warunków obiektowych system tynków do renowacji Sopro stosuje się osobno lub jako środek flankujący w metodzie osuszania, zgodnie z normą austriacką ÖNORM B 3355.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg
Stary tynk należy usunąć z powierzchni co najmniej 80 cm ponad widoczny lub wyznaczony badaniami obszar uszkodzeń. Zgromadzony gruz należy natychmiast usunąć, aby zapobiec przedostaniu się obecnych w nim soli na oczyszczony mur. Pozostałości zapraw, szlamów i powłok malarskich na murze muszą zostać całkowicie z niego usunięte. Spoiny w murze w zasadzie wyczyścić do głębokości 2 cm. Następnie mechanicznie usunąć z muru nie związane elementy i pyły np. poprzez szczotkowanie.
25 kg (1 worek) tynku podkładowego do renowacji Sopro SGP 185 wymieszać mechanicznie (betoniarka wolnospadowa) z ok. 5,5 l czystej wody, aż do uzyskania gotowej do użycia, pozbawionej grudek konsystencji. Czas mieszania wynosi co najmniej 3 minuty. Po upływie czasu dojrzewania, ok. 5 min, tynk ponownie dokładnie wymieszać przez 1 minutę. Wymieszany materiał nadaje się do użycia przez ok. 4 godziny. Po upływie tego czasu, w żadnym wypadku nie powinien być dalej stosowany. Podkładowy tynk do renowacji Sopro SGP 185, przy pomocy kielni narzuca się na obrabianą powierzchnię, i w razie potrzeby, przy pomocy łaty naciąga grubą warstwą. W żadnym wypadku tynku nie należy wygładzać (przez filcowanie lub zacieranie). Idealna grubość warstwy wynosi 1 cm, minimalna grubość 0,5 cm i w żadnym przypadku nie powinna być mniejsza, warstwy o grubości ponad 2 cm nakłada się wielowarstwowo. Świeżo otynkowane powierzchnie chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem deszczu, jak i szybkim wysychaniem (bezpośrednie nasłonecznienie, temperatura powyżej 25 oC, przeciąg, bezpośrednie ogrzewanie itp.). Po co najmniej 3-dniowej przerwie należy nałożyć następną warstwę systemu do renowacji murów tzn. zaprawę tynkarską do renowacji Sopro SPM 186.
Nie stosować podczas opadów deszczu, przy temperaturze poniżej +5 oC, na zamarzniętym podłożu lub przy istnieniu niebezpieczeństwa wystąpienia mrozów podczas pracy lub po jej zakończeniu. Nie dodawać środków chroniących przez mrozem lub innych substancji.
Opór dyfuzyjny: μ < 12
Porowatość po stwardnieniu: ok. 50%
Nasiąkliwość wody W24: > 1,2 kg/m2
Gęstość nasypowa: ok. 1650 kg/m3

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt