chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Specjal KMG 25

Zaprawa klejąca

  właściwości  

Mineralna zaprawa klejąca na bazie szarych cementów, modyfikowana polimerami, tiksotropowa, o wydłużonym czasie wiązania, wodo- i mrozoodporna, wiążąca hydraulicznie. Zaprawa do klejenia okładzin ceramicznych metodą cienkowarstwową.

  zastosowanie  

Do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz. Do klejenia typowych nasiąkliwych płytek ściennych i podłogowych, glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, mozaiki ceramicznej, płyt z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia, płyt ze styropianu i styroduru. Do klejenia płytek z gresu o wymiarach max 40 x 40 cm wewnątrz pomieszczeń. Do klejenia okładzin na nieogrzewanych jastrychach cementowych, anhydrytowych oraz na mineralnych uszczelnieniach podpłytkowych Murexin w pomieszczeniach mokrych. Może być stosowana do murowania lekkich ścianek działowych z betonu komórkowego.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
25kg worek; 48 worków = 1200kg na palecie

Magazynowanie:
Powyżej +5° C w suchych warunkach, w oryginalnym
opakowaniach moŜna przechowywać przez ok. 12 m-cy.
Podłoże musi być suche, nieprzemarznięte, mocne, nośne, nieodkształcalne, niezakurzone i niezapylone, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od środków pogarszających przyczepność. Stosować na podłożach takich jak: beton, mury ceglane, jastrychy cementowe nieogrzewane, jastrychy anhydrytowe nieogrzewane, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki gipsowe, bloczki z betonu lekkiego, bloczki gipsowe, płyty gipsowokartonowe, płyty gipsowo-włókniste, mineralne uszczelnienia podpłytkowe Murexin. Nie stosować na podłożach z drewna, metalu, tworzywa sztucznego, na podłożach cementowych przed zakończeniem procesów skurczowych.
Zaprawę klejącą nanosić w dwóch cyklach roboczych. W pierwszym etapie nanieść cienką warstwę kontaktową, następnie na jeszcze świeżą pierwszą warstwę nanieść równomiernie drugą warstwę kleju za pomocą pacy zębatej nachylonej pod kątem ok. 45 - 60°. Płytki układać na warstwie kleju lekko dociskając. Ew. zabrudzenia płytek resztkami kleju usunąć za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie. Podczas układania okładzin na zewnątrz, w miejscach o duŜych obciążeniach mechanicznych zaleca się stosowanie metody kombinowanej (Buttering-Floating) polegającej na nanoszeniu zaprawy zarówno na podłoże jak i na płytkę.
Oklejoną powierzchnię chronić przez ok. 24 godz. przed obciążeniami mechanicznymi - ruchem pieszym.
Zapotrzebowanie wody: 0,28l/kg (=28%)
Czas Dojrzewania: nie wymaga
Czas zużycia: ok. 2 godzin
Czas korygowania: ok. 5 min
Czas otwarty: ok. 30 min
Grubość warstwy: 7 mm
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt