chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Renostyl Plus

Farba do malowania i renowacji ścian i sufitów

  właściwości  

- zabezpiecza powierzchnie przed rozwojem grzybów

  zastosowanie  

Farba RENOSTYL PLUS przeznaczona jest do malowania i renowacji ścian i sufitów wykonanych z różnego rodzaju podłoży mineralnych tj.: tynk, gips, beton, płyty kartonowo-gipsowe. Farba może być bezpośrednio nanoszona na ściany pomalowane farbami klejowymi i olejnymi. RENOSTYL PLUS ma jednocześnie charakter farby podkładowej izolującej i wzmacniającej podłoże, jak również farby nawierzchniowej do ochronno-dekoracyjnego malowania wnętrz takich jak: kościoły, sale teatralne i koncertowe, muzea, restauracje. Nadaje się również do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci tj.: łazienek, kuchni, pływalni, browarów, pralni. Doskonale izoluje różnego typu zabrudzenia (np. po zaciekach wodnych, sadzy, nikotynie, oleju itp.); doskonała przyczepność do słabych podłoży; duża odporność na podłoża alkaliczne; zabezpiecza przed grzybem i pleśnią; posiada niezwykle dużą siłę krycia; pozwala na oddychanie pomalowanych ścian; nie zawiera substancji toksycznych dla zdrowia i środowiska. . Doskonała przyczepność. Duża siła krycia. Przeciw grzybom i pleśni.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie handlowe:
0.5 L, 1 L
Podłoże niemalowane Nowe tynki, gips, płyty gipsowo-kartonowe, tapety, drewno i materiały drewnopochodne nie wymagają żadnych zabiegów przygotowawczych. Podłoże malowane Przy renowacji starych tynków powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, niekrusząca się, niepyląca, bez rys i spękań. Ewentualne ubytki i spękania uzupełnić odpowiednią zaprawą. Plamy po zaciekach wodnych pozostawić do wyschnięcia: po tłuszczach malować bezpośrednio, po nikotynie malować bezpośrednio, po sadzy usunąć cząstki sadzy niezwiązane z podłożem. Tynki zagrzybione należy oczyścić przy użyciu środka do dezynfekcji (np. Ceretek CT-99 firmy Henkel, a następnie dokładnie wysuszyć. Farbę RENOSTYL należy nanosić na właściwie przygotowane podłoże: jednowarstwowo, w przypadku nanoszenia jej jako farby podkładowej w celu izolowania plam; jako farby nawierzchniowe zaleca się nanoszenie takich farb jak: CIESZYNKA, POLINAK, AKRYLIT W, AKROTIX, MALEINAK PLUS; dwuwarstwowo w przypadku malowania podkładowo-nawierzchniowego całej powierzchni farbą RENOSTYL PLUS.
Malowanie należy przeprowadzać w temperaturze od +5° do 30°C. Farbę należy przed malowaniem dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby rozcieńczyć rozcieńczalnikiem.
Wyrób łatwopalny, zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje lotne. Przechowywać w opakowaniach szczelnie zamkniętych z dala od źródeł ciepła i ognia. Stosować w pomieszczeniach dobrze wentylowanych lub przewietrzanych. Stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu. Szczegółowe informacje zamieszczone są w Karcie Charakterystyki
lepkość: tiksotropowa
gęstość: 1,40 g/cm3
czas schnięcia: 1,5 h,
wydajność praktyczna: do 12 m2 z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist