chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Naprawa uszkodzonego nagrobka

Naprawa uszkodzonego nagrobka

12.10.2005
Już niedługo większość z nas odwiedzi cmentarze, aby zapalić lampki na rodzinnych grobach. W naszej tradycji opiekowanie się grobem bliskich jest świadectwem pamięci o tych, którzy odeszli. Niestety w polskim klimacie zdarza się, że pomniki nagrobkowe nie wytrzymują próby czasu. Często pękają pod wpływem ciągłych zmian temperatur i wilgoci. Wyglądają wtedy na zaniedbane i zapomniane. Warto więc pomyśleć o naprawie obluzowanych i popękanych elementów jeszcze przed Zaduszkami.

Chemia budowlana - Naprawa uszkodzonego nagrobka
Płyty nagrobkowe wykonywane są z różnorodnych surowców. Jednak nawet najszlachetniejsze materiały użyte do wykonania pomnika z biegiem czasu ulegają zniszczeniu. Pamiętajmy, że płyty nagrobkowe przez cały rok wystawione są na niszczące działanie warunków atmosferycznych: zmiennych temperatur, deszczu, mrozu, śniegu, silnego słońca. Pomnik z odpadającymi metalowymi literami, czy pękniętą płytą nie będzie wyglądał na zadbany, nawet gdy posprzątamy teren w najbliższym otoczeniu i posadzimy kwiaty. W czasie Święta Zmarłych grób, którym się opiekujemy, odwiedza zwykle więcej osób. Dlatego warto poświęcić czas i jeszcze przed Zaduszkami naprawić uszkodzone elementy. Dzięki temu 1 listopada będziemy mogli w spokoju zapalić lampkę i oddać się refleksji.
REKLAMA:


Wystarczy jeden produkt


Przeprowadzenie napraw pomnika nagrobkowego będzie bardzo łatwe, jeśli użyjemy odpowiedniego produktu. Najlepiej zaopatrzyć się w uniwersalny klej-uszczelniacz Fix All firmy Soudal. Jego największą zaletą jest dobra przyczepność do wszelkiego typu materiałów stosowanych przy produkcji wyrobów kamieniarskich oraz wysoka siła spajania. Za pomocą jednego produktu można naprawić wszystkie uszkodzone elementy pomnika. Fix All trwale sklei takie materiały jak marmur, granit, piaskowiec, lastryko, beton, drewno, szkło. Z łatwością przykleimy także metalowe litery do dowolnej powierzchni, nawet do gładkiej kamiennej płyty. Klej-uszczelniacz świetnie nadaje się również do wykonania spoin pomiędzy płytami i wypełnienia różnego typu pęknięć. Spoina wykonana Fix All zabezpieczy pomnik przed wnikaniem wody. Pamiętajmy, że gdychwyci mróz, woda znajdująca się w szczelinach może spowodować rozsadzenie kamiennych elementów nagrobka. Ponadto spoiny i wypełnienia wykonane Fix All-em są niewrażliwe na działanie promieniowania UV, dzięki czemu nie zmienią koloru pod wpływem słońca i długo pozostaną estetyczne.

Chemia budowlana - Naprawa uszkodzonego nagrobka

Łatwe i poręczne


Fix All jest dostępny w formie gotowej do użycia. Nie wymaga mieszania składników, czy przygotowywania zaprawy. Poręczny kartusz umożliwia precyzyjne nakładanie produktu. Do mniejszych napraw wystarczy małe opakowanie w tubce. Stosowanie Fix All nie wymaga specjalnych przygotowań, należy tylko oczyścić klejoną powierzchnie z luźnych elementów, kawałków starej zaprawy, piasku itp. Nie trzeba natomiast specjalnie osuszać powierzchni - Fix All sklei nawet zawilgocone materiały.
Produkt jest dostępny w kilku kolorach: bezbarwnym, białym, brązowym, szarym i czarnym. Cena produktu: 27-30 PLN za kartusz; 12-14 PLN za tubkę.

Fot. Soudal
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist