chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Flügger farby przeciw monotonii miejskiej w Trójmieście

Flügger farby przeciw monotonii miejskiej w Trójmieście

27.06.2011
Tego, że kolor organizuje przestrzeń nie trzeba nikomu tłumaczyć. Na kolorach jak nikt zna się duński producent farb, tapet, szerokiego asortymentu do wykańczania powierzchni oraz profesjonalnych narzędzi malarskich, który po raz kolejny uczestniczy w projektach przyczyniających się do zmiany przestrzeni publicznej w Trójmieście. Tym razem swoimi produktami wsparł dwa projekty: „Świeżo Malowane” Miejskich Znaków Kultury oraz projekt grupy Traffic Design.

Chemia budowlana - Flügger farby przeciw monotonii miejskiej w Trójmieście
Projekt „Świeżo Malowane” Szymona Wróblewskiego z Miejskich Znaków Kultury zmienił na zawsze obraz peronu SKM na Zaspie. Współpraca firmy Flügger z Miejskimi Znakami Kultury rozpoczęła się w 2010 roku w momencie wykonania nowej aranżacja murali znajdujących się w tunelu SKM Wrzeszcz, tzw. Galeria Wrzeszcz. W tym roku wspólnie z firmą Flügger artyści współpracujący z Miejskimi Znakami Kultury przemalowali ławki znajdujące się na peronie SKM Zaspa diametralnie zmieniając ich wygląd. Każda ławka była i jest odrębnym projektem posiadającym własną kolorystykę, ale świadomie uwzględnionym w planowanej kompozycji przestrzennej. Do tej pory sprzyjało to poprawie dobrego samopoczucia przechodniów i wszystkich przejeżdżających przez stację Zaspa. Dzięki nowym projektom 6 ławek z 16 zyskało całkowicie nową aranżację. Akcja „Świeżo malowane” ciągle trwa, bo kolejne ławki czekają na trwałą zmianę wyglądu.
REKLAMA:


Traffic Design to z kolei akcja obejmująca stworzenie dziesięciu murali wzdłuż głównej arterii Gdańska, Sopotu i Gdyni. 32 artystów tworzy galerię, której goście będą mogli oglądać obrazy przemieszczając się po Trójmieście. W tej chwili można już oglądać pierwsze murale we Wrzeszczu, Sopocie i Redłowie (teren SKM). Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiada Jacek Wielebski.

To nie pierwsze prace mające na celu upiększenie przestrzeni publicznej, które swoimi produktami wspiera firma Flügger. Oprócz wspomnianej "Galerii Wrzeszcz", warto wymienić także takie projekty jak:

Maj 2010 - projekt pt. metamorfozy Pałacu Krasińskich w Warszawie, podczas którego odbył się unikalny pokaz trójwymiarowych animacji zmieniających fasadę budynku.Czerwiec 2010 – projekt murala, który wtopił się w scenerię warszawskiej Woli, a to dzięki ubarwieniu szarej ściany kamienicy przy ul. Leszno 22.

Grudzień 2010 - inauguracja stałej instalacji Pawła Althamera "Staircase" (2010) w bloku przy ul. Krasnobrodzkiej 13 na warszawskim Bródnie. Instalacja obejmowała koncepcję architektoniczną - zmiany wnętrza wejścia do klatki schodowej bloku przy Krasnobrodzkiej 13 w statek kosmiczny. Za realizację odpowiedzialni byli Jakub Szczęsny i „Centrala”.

Przychylnie patrzymy na projekty, które pozwalają podnieść estetykę miejsc, w których mieszkamy. Ponieważ pochodzimy z Trójmiasta jest nam tym milej brać czynny udział w takich akcjach. Artystom z kolei, ze względu na dużą ilość sklepów Flügger farby zlokalizowanych w Trójmieście oraz bogaty asortyment odpowiedni do tego typu prac jest łatwo z nami współpracować – mówi Małgorzata Undziłło, country manager firmy Flügger. U nas po sąsiedzku znajdą produkty do wykańczania wnętrz, ale także do malowania drewna czy elewacji zewnętrznych o wysokich walorach użytkowych, które zapewniają długotrwały efekt i sprawdzają się w silnie eksploatowanych przestrzeniach publicznych. Źródło: Flügger

Autor: Flügger - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist