chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Husqvarna prezentuje dwa nowe modele bezprzewodowych robotów koszących do średniej

Husqvarna prezentuje dwa nowe modele bezprzewodowych robotów koszących do średniej wielkości ogrodu

27.05.2024
Husqvarna, światowy lider w dziedzinie automatycznej pielęgnacji trawników, rozszerza swoją ofertę bezprzewodowych robotów koszących o dwa modele Automower®. Po niedawnej premierze kosiarek automatycznych do zastosowań profesjonalnych czas na ofertę dla właścicieli przydomowych ogrodów. Zarówno Automower® 310E NERA, jak i 410XE NERA są kompatybilne z systemem nawigacji satelitarnej Husqvarna EPOS™[1], która daje użytkownikowi możliwość wyboru instalacji bezprzewodowej bądź po kablu. Wyróżnikiem modeli jest także funkcja EdgeCut, pozwalająca na idealne utrzymanie krawędzi trawnika i minimalizującą konieczność ich dokaszania.

Chemia budowlana - Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna

W ubiegłym roku firma Husqvarna, wprowadzając na rynek modele Automower® NERA nadała nowy wymiar zrobotyzowanej pielęgnacji trawników, umożliwiającej użytkownikom wybór autonomicznego, bezprzewodowego koszenia. Teraz marka rozszerza ofertę o dwa modele kosiarek przeznaczonych do ogrodów o powierzchni do 1000 m² Husqvarna Automower® 310E NERA i Husqvarna Automower® 410XE NERA pracują w innowacyjnej technologii nawigacji satelitarnej EPOS™, który zapewnia precyzję wyznaczania wirtualnych granic z dokładnością na poziomie 2-3 cm. Użytkownik, korzystając z aplikacji Automower® Connect, może tworzyć nie tylko wirtualne granice, ale także wyznaczać strefy z odrębnymi harmonogramami pracy i wysokościami cięcia czy strefy czasowo wyłączone z koszenia. Zapewnia to pełną, zdalną kontrolę nad koszeniem trawnika za pomocą smartfona i dostosowanie obszarów pracy do indywidualnych potrzeb użytkownika w danym czasie.

Chemia budowlana - Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna

Modele NERA są również wyposażone w nową technologię EdgeCut firmy Husqvarna, która minimalizuje konieczność ręcznego dokaszania krawędzi trawnika. Kosiarka Automower® 410XE NERA jest również wyposażona w technologię radarową, która pomaga jej w wykrywaniu i omijaniu obiektów takich jak np. zabawki lub inne przedmioty pozostawione na trawniku, co zmniejsza ryzyko nieplanowanych przestojów.

Chemia budowlana - Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna

Dzięki nowym modelom oferujemy najbardziej wygodną i inteligentną pielęgnację trawników dla właścicieli średniej wielkości ogrodów. NERA została zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną kontrolę za pośrednictwem smartfona, gwarantując dużą elastyczność pracy i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Koszenie trawy z nowymi modelami kosiarek ma być w pełni zautomatyzowanym i jak najmniej angażującym użytkownika doświadczeniem – mówi Panagiota Likidou, Starszy Menadżer Produktu w Husqvarna.

REKLAMA:

Roboty NERA dają użytkownikowi możliwość wyboru sposobu instalacji. Może on korzystać z fizycznych przewodów ograniczających, wyznaczania granic wirtualnych lub kombinacji obu tych rozwiązań. Koszenie wirtualne wymaga zestawu EPOS, który składa się z niewielkiego modułu podłączanego do kosiarki i dyskretnej stacji referencyjnej. Zestaw EPOS jest sprzedawany oddzielnie.

Informacje techniczne o robotach koszących Husqvarna Automower® 410XE NERA i 310E NERA
Pojemność obszaru roboczego: 1000 M²
Maksymalna wydajność nachylenia: 35%
Akcesoria: Wtykowy moduł EPOS do pracy bezprzewodowej
Łączność: 410XE NERA BT/Wi-Fi /Cellular; 310E NERA BT/Wi-Fi
Wysokość cięcia: 20-55 mm
Przycinanie krawędzi trawnika do 1 cm
Unikanie obiektów: 410XE NERA - tak
Kontrola stref: 410XE NERA - tak /310E NERA - z zestawem EPOS

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist