chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Branża budowlana powinna się bardziej skupić na projektach infrastrukturalnych –

Branża budowlana powinna się bardziej skupić na projektach infrastrukturalnych – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena

04.03.2024
Polski rynek budowlany patrzy w przyszłość z nadzieją na uruchomienie środków z KPO. Ich znaczna część trafi na inwestycje w zrównoważony transport, transformację i efektywność energetyczną. Dziesiątki miliardów euro ze środków unijnych do wydania oraz ogłoszone w związku z tym plany inwestycyjne pozwalają mieć nadzieję na rozwój branży budowlanej w 2024 roku. Dużą szansą będzie także planowane przez GDDKiA zwiększenie wydatków inwestycyjnych do kwoty aż 19,5 mld zł.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena
Rozwój projektów infrastrukturalnych pozwoli skierować firmy budowlane i przez to również produkujące materiały budowlane na inne tory, które w dzisiejszej sytuacji wydają się bardzo perspektywiczne, szczególnie w kontekście najnowszych danych opublikowanych przez GUS. Główny Urząd Statystyczny nie przedstawił optymistycznych danych dotyczących budownictwa mieszkaniowego. Według wstępnych wyliczeń w 2023 roku deweloperzy przekazali 136,5 tys. mieszkań, czyli o 5,2 proc. mniej niż rok wcześniej, natomiast inwestorzy indywidualni 79,6 tys., czyli o 12,3 proc. mniej. Wyraźnie spadła też liczba rozpoczętych budów domów jednorodzinnych – po rekordowym 2021 roku, kiedy to Polacy ruszyli z budową ponad 100 tys. domów, w 2023 było to niecałe 69 tys.

Mocniejszy zwrot w kierunku inwestycji, które zyskają unijne finansowanie, a nie będą bazowały w większości na zdolności kredytowej Polaków czy zasobności portfela i ich wypłacalności, może być rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniej dynamiki biznesu. Selena oferuje od wielu lat kompletne systemy bitumicznych izolacji powłokowych i uszczelniaczy Tytan Professional oraz geokompozytów Tack-R, które znajdują zastosowanie w budownictwie komunikacyjnym. Nasze izolacje powłokowe Tytan są oparte zarówno na rozpuszczalnikach, jak i na dyspersjach wodnych. W swojej ofercie mamy też masy lateksowo-bitumiczne, folie kubełkowe, a także geowłókniny i drenaże, które stosowane są w systemach zabezpieczeń przeciwwodnych części konstrukcji zasypywanych gruntem. Ofertę uzupełniają specjalistyczne kotwy chemiczne Tytan Professional, przeznaczone do osadzania elementów wyposażenia mostów i elementów konstrukcyjnych w płytach żelbetowych. Jednak głównym naszym produktem dla budownictwa mostowego jest specjalistyczna papa termozgrzewalna Tack-R Selena Most. Oferujemy ją zarówno w tradycyjnych rolkach dla montażu ręcznego, jak i w rolach o długości 45 m które znajdują zastosowanie przy mechanicznym układaniu izolacji.

REKLAMA:

Od 4 lat ściśle współpracujemy z firmami wykonawczymi (instalatorami) oraz dostarczamy nasze produkty bezpośrednio do generalnych wykonawców realizujących kontrakty drogowe. Jesteśmy w ścisłej czołówce dostawców papowych izolacji płyt ustrojów nośnych drogowych obiektów inżynierskich w Polsce.

Szeroki wachlarz rozwiązań, które oferujemy także w zakresie projektów infrastrukturalnych, i nasze doświadczenie w tym sektorze, pozwalają nam ze spokojem obserwować aktywność rynku.
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist