chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » 4 pomysły na wykorzystanie szklanych paneli i drzwi przesuwnych w domu

4 pomysły na wykorzystanie szklanych paneli i drzwi przesuwnych w domu

29.11.2023
Szklane panele i drzwi przesuwne zyskują coraz większą popularność, znajdując szerokie zastosowanie we wnętrzach. Systemy te pozwalają nowocześnie i elastycznie kształtować przestrzeń domu. Gdzie najlepiej się sprawdzą? Oto cztery sprawdzone pomysły.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Aneks kuchenny


Otwarta kuchnia stała się codziennością dla wielu z nas. W niewielkich mieszkaniach często jest to wymuszone przez brak miejsca, a w większych to rozwiązanie sugerują trendy wnętrzarskie. Nie zapominajmy jednak o względach praktycznych. Wszędzie, gdzie to możliwe, warto zadbać o wydzielenie aneksu kuchennego przynajmniej szklaną ścianką. Jej głównym zadaniem będzie zatrzymanie kuchennych zapachów i hałasów. Wybierając model z industrialnymi szprosami, dodatkowo ożywimy wnętrze, wnosząc do niego mocny akcent dekoracyjny.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Domowe biuro


W życiu codziennym kluczowe jest wyraźne oddzielenie czasu wolnego od pracy. Ale co zrobić, gdy pracujemy w domu na stałe lub w trybie hybrydowym? Jak w tej sytuacji zadbać o tzw. „work-life balance”? Rozwiązaniem może być zastosowanie systemu szklanych ścianek do wyznaczenia aneksu na home office. Taka przestrzeń z pewnością poprawi naszą wydajność, a po zakończeniu pracy aneks może łatwo „zniknąć” – wystarczy zasłona zawieszona na karniszu zamontowanym wzdłuż ścianki. Innym sposobem jest ukrycie stanowiska pracy w odpowiednio skonfigurowanej sekcji szafy, co sprawdzi się, gdy dysponujemy naprawdę niewielką przestrzenią.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Sypialnia ze strefą łazienki


Sypialnia połączona z łazienką to rozwiązanie, które przywędrowało do naszych domów z hoteli. Polubiliśmy je, ponieważ jest niewątpliwie wygodne i sprawia, że sypialnia zyskuje wymiar prywatnej strefy nocnej. Pamiętajmy jednak, że wilgoć z łazienki nie powinna rozchodzić się po całym pomieszczeniu. Jej nadmiar może powodować powstawanie chorobotwórczego grzyba na ścianach. Dlatego należy strefę łazienki oddzielić szklaną ścianką z drzwiami. W tym przypadku poczucie prywatności również zapewni zasłona zamontowana od strony sypialni

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Garderoby w sypialni


Szklana ścianka niekoniecznie musi być zawsze przezroczysta. Wykonana z lekko przydymionego szkła, z dodatkiem specjalnej powłoki zwiększającej refleksy na zasadzie lustra, idealnie sprawdzi się do wydzielenia w sypialni aneksu garderobianego. Ten rodzaj wypełnienia przede wszystkim delikatnie rozmyje zawartość półek i wieszaków, na których trudno jest utrzymać idealny porządek. Jednocześnie sprawi, że tajemniczo przenikać będzie przez nie oświetlenie elementów mebli, takich jak drążki czy półki, co wprowadzi do aranżacji przyjemną atmosferę.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

 - Szklane ścianki z drzwiami przesuwnymi są nie tylko funkcjonalnym, ale również estetycznym elementem współczesnych wnętrz. Pozwala na to szeroki wybór szkła i rodzaju wykończenia aluminiowej ramy, gdzie może pojawić się ekskluzywna anoda w kolorze złotym, miedzianym lub czarnym, bądź też lakier w kolorze z palety RAL – komentuje Aneta Świderska, ekspert Raumplus.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus


www.raumplus.pl

REKLAMA:


(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist