chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » ISOVER wprowadza na polski rynek U Protect – innowacyjny system ognioodpornej izolacji

ISOVER wprowadza na polski rynek U Protect – innowacyjny system ognioodpornej izolacji kanałów

03.10.2022
U Protect, system ochrony przeciwpożarowej kanałów wentylacyjnych i przewodów oddymiających, stosowany od 10 lat przez wykonawców w ponad 20 krajach europejskich, teraz dostępny jest również w Polsce. Rozwiązanie oferowane przez ISOVER odznacza się ochroną przeciwpożarową do 2 godzin, a także wyjątkowo niską wagą oraz prostotą montażu. System znajdzie zastosowanie w izolacji pionowych i poziomych kanałów okrągłych oraz prostokątnych w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, takich jak centra handlowe, hotele, szpitale czy obiekty widowiskowo-konferencyjne.

Chemia budowlana - Fot. Isover
Fot. Isover

W skład systemu wchodzą płyty i maty siatkowe wykonane z wełny ULTIMATE, a także akcesoria niezbędne do skutecznej ochrony przeciwpożarowej, takie jak przeciwogniowa farba, klej, wkręty oraz taśma.

- U Protect wykorzystywany jest w ognioodpornej izolacji kanałów wentylacyjnych, a także przewodów oddymiających, gwarantując skuteczne zabezpieczenie przeciwpożarowe do 2 godzin zgodnie z obowiązującymi normami - mówi Adam Ziółek, kierownik produktu ISOVER. - System jest ponadto prosty w montażu, a także odznacza się wysokimi walorami estetycznymi, dzięki czemu od ponad dekady cieszy się uznaniem wykonawców m.in. w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii czy krajach skandynawskich. Teraz o jego zaletach mogą przekonać się również wykonawcy w Polsce– dodaje.
Chemia budowlana - Fot. Isover
Fot. Isover

Lekki materiał, łatwiejsza praca


U Protect jest efektem wielu lat intensywnych badań i testów prowadzonych przez markę ISOVER, a także odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wykonawców i projektantów poszukujących łatwych w montażu, energooszczędnych rozwiązań o wysokiej wydajności i skuteczności przeciwpożarowej. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE jest nawet trzykrotnie lżejsza niż inne produkty dostępne w klasie systemów z wełnami mineralnymi, co znacznie podnosi komfort pracy. Dodatkową zaletą z punktu widzenia wykonawców jest łatwość jej obróbki, a także brak konieczności używania kleju na łączeniach płyt lub mat.

- Wełny mineralne ULTIMATE charakteryzują się doskonałymi parametrami odporności ogniowej, są wysoce elastyczne, ale przede wszystkim lżejsze niż tradycyjne wełny mineralne otrzymane z włókien skalnych. Jest to możliwe dzięki unikatowemu i opatentowanemu procesowi produkcji samego włókna, z którego wełna mineralna ULTIMATE jest wykonana – tłumaczy Adam Ziółek. – Wysoka sprężystość wełny mineralnej ULTIMATE sprawia, że cięcie oraz montaż materiału są szybsze i bardziej efektywne. Dodatkowo, podczas montażu, niewymagane jest klejenie poszczególnych płyt do siebie. Dzięki temu nie trzeba nakładać masy klejącej, co znacznie skraca czas pracy – dodaje.

System umożliwia bierną ochronę przeciwpożarową instalacji pionowych i poziomych, zarówno tych o przekroju okrągłym, jak i prostokątnym.
Chemia budowlana - Fot. Isover
Fot. Isover

Priorytetem bezpieczeństwo pożarowe


U Protect pozwala na zabezpieczenie przeciwpożarowe kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także przewodów oddymiających do EIS 120, spełniając kryteria klasyfikacyjne szczelności ogniowej (E), izolacyjności (I) i dymoszczelności (S) w czasie 120 minut. Systemem certyfikowany jest zgodnie z normami EN1366-1 i EN1366-8. - U Protect został przetestowany i certyfikowany w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE charakteryzuje się doskonałymi parametrami ognioodpornymi i klasą reakcji na ogień A1, spełniając najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej – zapewnia Adam Ziółek. – Co więcej, wełna ULTIMATE wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. Jej współczynnik przewodności cieplnej λD w temperaturze 10 stopni Celsjusza wynosi 0,031 W/(m*K). Dzięki temu, poprzez redukcję strat ciepła, możliwa jest oszczędność energii. Ponadto właściwości tłumienia dźwięków wełny ULTIMATE pomogą zredukować hałas z kanałów, poprawiając komfort akustyczny pomieszczeń - dodaje.
REKLAMA:

Estetyka nie mniej ważna


Płyty z wełny mineralnej ULTIMATE pokryte są czarną folią aluminiową, do której dołączana jest taśma uszczelniająca w takim samym kolorze, co znacząco ułatwia prawidłowe wykonanie izolacji przeciwpożarowej. Produkt należy montować czarnym pokryciem do zewnątrz, w efekcie czego zyskujemy eleganckie i estetyczne pokrycie kanału. Jest to szczególnie istotną zaletą w przypadku przestrzeni, w których instalacje są widoczne.

W przypadku izolacji pożarowej kanałów prostokątnych dedykowanym materiałem są płyty z wełny mineralnej ULTIMATE U Protect Slab 4.0 Alu1 o grubości 90 mm. System zawiera także: wkręty montażowe o długości 180 mm oraz czarną taśmę aluminiową. Dodatkowo do uszczelniania przejść np. przez ściany należy zastosować farbę uszczelniającą ISOVER Protect BSF oraz masę klejącą ISOVER Protect BSK. Z kolei w systemie zabezpieczającym kanały okrągłe znaleźć można maty siatkowe z wełny mineralnej ISOVER ULTIMATE U Protect Wired Mat 4.0 Alu1 o grubości 120 mm oraz czarną taśmę aluminiową. Dodatkowo, jak w przypadku kanałów prostokątnych, system składa się z farby i masy uszczelniającej.

Autor: Isover - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt