chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Stop pleśni! Czas na skuteczne odgrzybianie!

Stop pleśni! Czas na skuteczne odgrzybianie!

16.03.2022
Zwalczanie i zabezpieczanie przed grzybami, które niszczą i szpecą powierzchnie ścian, podłóg czy okien to główne zadanie środków bioochronnych. Ich misja jest jednak znacznie ważniejsza niż likwidacja nieestetycznych plam. Przede wszystkim, skutecznie chronią zdrowie człowieka, dlatego tak istotny jest tu dobór odpowiednich preparatów.

Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

Pleśń to zagrożenie dla zdrowia


Grzyby pleśniowe w domu to nie tylko nieestetyczny wygląd ścian. Przede wszystkim są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkających tam osób. Mają negatywny wpływ na układ oddechowy oraz skórę, co szczególnie odczuwają alergicy. Często wywołują także bóle głowy, podrażnienie oczu, żołądka, wysypkę, a w szczególnych przypadkach drętwienie kończyn i problemy z utrzymywaniem równowagi. Mogą nawet pobudzać powstawanie nowotworów.

Pleśń zwykle pojawia się, gdy w pomieszczeniu panuje duża wilgotność. Najczęściej uwidacznia się wokół okien, w narożnikach ścian lub pod sufitem. Wytwarza także specyficzny, nieprzyjemny zapach. Powodem jej powstawania może być m.in. niedostateczna wentylacja pomieszczeń, słaba izolacja termiczna ścian zewnętrznych czy zawilgocenie budynku - te problemy częściej spotykane są w starym budownictwie. Z kolei w nowych obiektach często na pojawienie się pleśni ma wpływ niewystarczający proces suszenia po zakończonych pracach budowlanych.
REKLAMA:


Zatem jak nie dopuścić do rozwoju pleśni w domu? Należy dokładnie wietrzyć mieszkanie po pracach remontowych i zapewnić w nim właściwą wentylację na co dzień. Warto też sprawdzić, czy ściany budynku mają optymalną izolację, chroniącą go przed nadmierną wilgocią. Bywa jednak i tak, że pleśń mimo wszystko się pojawia. Wówczas trzeba działać bardziej zdecydowanie.

Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

Działaj szybko, zanim grzyby się rozwiną


Usunięcie pleśni bywa trudne, dlatego warto skorzystać z profesjonalnego preparatu, który pozwoli zrobić to nie tylko szybko i skutecznie, ale też bez ponoszenia dużych kosztów. Do specyfików, które efektywnie zwalczają grzyby pleśniowe należy środek grzybobójczy DRAGON, który można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nie tylko usuwa zarodki pleśni, ale także znacznie zmniejsza ryzyko ich powrotu, zapobiegając wtórnemu narastaniu narośli. Produkt jest płynny, dlatego należy go nanosić na czyste, suche powierzchnie pędzlem, szczotką lub przez spryskiwanie. Preparat należy pozostawić do całkowitego wsiąknięcia. Nie należy go zmywać. W ten sposób zmaksymalizowany zostanie efekt jego działania, który może potrwać nawet kilka tygodni.

Koniecznie trzeba pamiętać, aby w trakcie prowadzenia prac oraz po ich zakończeniu pomieszczenie intensywnie wietrzyć, aż do zaniku charakterystycznego zapachu preparatu zwykle około jednej doby. Aby grzyby zostały skutecznie usunięte, a powierzchnia odpowiednio zabezpieczona, pozostałe prace można wykonywać po dwóch dniach. Trzeba też pamiętać, aby nie stosować środka grzybobójczego DRAGON razem z detergentami, a narzędzia po pracy dokładnie umyć wodą.
Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

Preparat na bazie chloru do zadań specjalnych – na rozległą i długotrwałą pleśń


Narastanie grzybów pleśniowych stanowi duży problem. Mamy z tym do czynienia w szczególnie zawilgoconych pomieszczeniach takich jak łazienki, piwnice czy garaże. Zwalczenie nawet tak rozległych grzybów pleśniowych jest możliwe, ale tylko przy użyciu skutecznych, specjalistycznych środków – do takich należy środek grzybobójczy DRAGON na bazie chloru. Dzięki jego aktywnej formule efekt jest widoczny niemalże natychmiast, bo już po około 15 minutach. Produkt nie tylko usuwa widoczną pleśń, ale także głęboko wnika w strukturę ścian, wyniszczając narośl wewnątrz.

Środek grzybobójczy na bazie chloru DRAGON sprawdzi się doskonale przy usuwaniu pleśni i grzybów m.in. z otynkowanych ścian, fug , framug okiennych, podłóg oraz silikonowych uszczelnień. Dzięki temu, że działa szybko i skutecznie, może być stosowany do dezynfekcji ścian i podłóg w pomieszczeniach prywatnych oraz w placówkach związanych z ochroną zdrowia, np. w szpitalach, a nawet w przemyśle.

Środek grzybobójczy na bazie chloru DRAGON ma postać płynu gotowego do użycia. Aby zadziałał najskuteczniej, należy go nanosić na czyste, suche miejsca. Te, które są mocno zagrzybione należy wstępnie oczyścić np. szpachelką, pozbywając się narośli. Następnie preparat można nanieść pędzlem lub spryskać powierzchnię z odległości około 3 – 5 cm i odczekać 15-30 minut, aby preparat mógł aktywnie zadziałać. Ponieważ jest to silnie działający środek, trzeba całą powierzchnię dokładnie spłukać czystą wodą i przetrzeć zwilżoną gąbką. Poza tym, zarówno w trakcie prowadzenia prac, jak i po ich zakończeniu konieczne jest intensywnie wietrzenie pomieszczenia aż do zaniku zapachu chloru. Zwykle trwa to około dobę. Użyte narzędzia należy umyć wodą. W razie konieczności, jeśli grzyb był bardzo duży lub głęboko wrósł w powierzchnię, warto zabieg powtórzyć po dwóch dniach. Jeśli jednak powierzchnia nie jest narażona na czynniki atmosferyczne (wewnątrz budynku) lub mycie, spłukiwanie (ściany, fugi w łazience) to nie ma konieczności nanoszenia kolejnych warstw.

Aby dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię, należy spryskać ją środkiem grzybobójczym DRAGON, który nie zawiera chloru. Preparatu nie należy zmywać – substancja aktywna ma długotrwałe działanie, a jej wysokie właściwości zabezpieczające chronią powierzchnię przed ponownym narastaniem pleśni.

O produktach:


Produkt: Środek grzybobójczy na bazie chloru
Producent: Dragon Poland
Opakowanie: Atomizer, butelka, kanister
Dostępne opakowania: 500 ml, 1l, 5l
Konsystencja: Płyn
Dostępność: m.in. Leroy Merlin, OBI, PSB Mrówka, Auchan, BRICO MARCHEProdukt: Środek grzybobójczy
Producent: Dragon Poland
Opakowanie: Atomizer, butelka, kanister
Dostępne opakowania: 500 ml, 1l, 5l
Konsystencja: Płyn
Dostępność: m.in. Leroy Merlin, OBI, PSB Mrówka, Auchan, BRICO MARCHE

Autor: Dragon - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt