chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Nowe płyty gipsowo-kartonowe – bezpieczne pożarowo i estetycznie wykończone poddasze

Nowe płyty gipsowo-kartonowe – bezpieczne pożarowo i estetycznie wykończone poddasze

19.10.2021
Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF.

To produkt dedykowany do wykonywania bezpiecznej pożarowo i trwałej zabudowy poddasza. Jest to ważne dla bezpieczeństwa jego użytkowników, jak również spełnienia wymagań stawianych przez przepisy. Dach – jako konstrukcja drewniana i palna – musi zostać skutecznie odseparowany od pozostałej przestrzeni budynku. To zadanie spełnia sucha zabudowa poddasza, która blokuje przemieszczania się ognia oraz przenikanie wysokiej temperatury do innych pomieszczeń.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Dlatego też w płytach RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF zastosowano specjalną technologię, która podnosi wytrzymałość produktu na ogień i stanowi zabezpieczenie domu w przypadku pożaru. – Płyty posiadają zagęszczony rdzeń oraz specjalne włókna, dzięki którym produkt wykazuje wysoką wytrzymałość na działanie temperatur panujących podczas pożaru. Tym samym świetnie sprawdza się do zabudowy poddaszy w domach jednorodzinnych, zabezpieczając budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia, spełniając przewidziane w przepisach normy i co najważniejsze, chroniąc zdrowie i życie użytkowników – mówi Agnieszka Gładysz, product manager – płyty Rigips.
Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips
Poprzez te specjalne właściwości, nowe płyty RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF są dedykowane systemom, pozwalającym osiągnąć klasę odporności ogniowej (czas, w którym elementy budynku zachowują nośność (R), szczelność (E) oraz izolacyjność ogniową) minimum REI 30, ale także REI 60 i więcej.

Najwyższa gładkość ścian zabudowy


Dla realizacji wysokiej jakości zabudowy na poddaszu ważny jest jeszcze jeden atut płyt RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF; to zastosowanie specjalnych czterech spłaszczonych krawędzi. Ułatwiają one spoinowanie połączeń i precyzyjne dopasowywanie płyt. Efekt to gładka i pozbawiona nierówności powierzchnia.

Lepsza jakość, niższe koszty


Wybór nowych płyt do zabudowy to również oszczędności. Spłaszczone krawędzię przyspieszają pracę. To z kolei przekłada się na koszty – zarówno materiałów, jak i samej robocizny.

REKLAMA:Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Jak stworzyć fantazyjne wzory na posadzkach? – porady ekspertów Flowcrete
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt