chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Termomodernizacja najwyższych lotów

Termomodernizacja najwyższych lotów

08.07.2021
Mówiąc o ociepleniu budynku, myślimy zazwyczaj o styropianie lub wełnie mineralnej. To dwa najpopularniejsze materiały izolacyjne, ale od kilku lat mamy na rynku nowy produkt – płyty ze sztywnej piany rezolowej. Weber w 2021 r. rozszerzył swoją ofertę płyt z piany rezolowej. Oprócz dobrze znanej płyty weber PH930 (Kingspan Kooltherm K5), w portfolio marki znalazła się nowa płyta weber PH940 (Resine Isolanti Supercel VITRUM).

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

W porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku termoizolacji, system ociepleń na piance rezolowej ma najlepszy współczynnik lambda. Pozwala to uzyskać bardzo dobre parametry cieplne ściany przy zastosowaniu dużo cieńszej warstwy materiału izolacyjnego.

Skuteczność, komfort i oszczędność


Wybór systemu weber.therm LAMBDA z nową płytą weber PH940 zapewnia jeszcze lepszy efekt. Produkt cechuje najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła na rynku (λ = 0,019 W/mK dla grubości płyt ≥ 80 mm). Tak niska lambda gwarantuje wyjątkowo skuteczną izolację termiczną. To szczególnie ważny aspekt, na który powinno się zwrócić uwagę przy planowaniu ocieplenia. Odpowiednia izolacja w znacznym stopniu ułatwi utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku – zarówno latem, gdy zależy nam na chłodzie, jak i w sezonie zimowym, kiedy to ciepło jest dla nas najważniejszym parametrem. W efekcie – niezależnie od pory roku i warunków pogodowych – zyska na tym komfort użytkowników budynku. Ponadto skuteczna termoizolacja wpłynie pozytywnie na koszty eksploatacji.

Świetne parametry izolacyjne systemu weber.therm LAMBDA wpływają nie tylko na oszczędność energii. Dają również szersze możliwości planowania prac i ułatwiają montaż. – Wykonując izolacje na styropianie lub wełnie mineralnej, dodajemy na ścianie izolacje termiczną, która może osiągnąć nawet 20 cm grubości. System weber.therm LAMBDA pozwala zredukować ją nawet o połowę, jednocześnie zachowując najwyższe parametry cieplne – mówi Krzysztof Siemak, Starszy Kierownik Produkty Systemy Ociepleń Weber Saint-Gobain. – Cienka warstwa płyty z piany rezolowej to łatwiejszy montaż w miejscach, gdzie brakuje przestrzeni na klasyczne docieplenie. Świetnie więc sprawdzi się przy termomodernizacji w budynkach z małym okapem dachu, przy ocieplaniu ościeży okiennych, a przede wszystkim przy ocieplaniu ścian balkonów i loggi – dodaje.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

W systemie raźniej


Płyty izolacyjne PH940 z piany rezolowej to najnowsze rozwiązania w ofercie Weber. Cechuje je wysoka odporność na ściskanie i zawilgocenie, są odporne na wysokie temperatury i nie ulegają tak zwanej korozji biologicznej. Płyty są produktem systemowym – nie mogą funkcjonować samodzielnie, ale w połączeniu z pakietem produktów do ocieplania elewacji. Na system weber.therm LAMBDA składają się: kleje wzmocnione włóknami (weber KS123) o dwóch funkcjach – do montowania i do zatapiania siatki, łączniki mechaniczne weber.therm SRD-5 (wkręcane) lub weber.therm SLD-5 (wbijane), zbrojenie w postaci siatki z włókna szklanego (weber PH913 lub weber PH912), płyn gruntujący (weber PG221 lub weber.prim compact). Ostatnim elementem, który dopełnia system weber.therm LAMBDA i będzie widoczny na ścianach budynku to tynk cienkowarstwowy. Tu do wyboru mamy kilka możliwości – od hydrofilowego tynku weber.pas topdry AquaBalance, przez silikonowy weber TD341, silikatowo-silikonowy weber TD336, silikonowo-akrylowy weber TD325 po modelarski tynk silikonowy weber.pas modelino C.

REKLAMA:

Skuteczna izolacja dla różnych zastosowań


System weber.therm LAMBDA występuje w trzech odmianach. Każda z nich cechuje się wysokimi parametrami technicznymi, różnice dotyczą jedynie warunków, w jakich mają być zastosowane. Wersja CLASSSIC jest dedykowana powierzchniom zewnętrznym, które nie były wcześniej izolowane. Wersja CERAMIC jest zalecana do wykończenia płytkami ceramicznymi, z wykorzystaniem cienkowarstwowego kleju i fug. Z kolei wersja RENO powstała z myślą o pogrubianiu istniejących ociepleń, które nie spełniają wymagań cieplnych lub też ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt