chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » fischer FIS V Plus - najmocniejsza kotwa uniwersalna do betonu i murów

fischer FIS V Plus - najmocniejsza kotwa uniwersalna do betonu i murów

07.06.2021
Firma fischer wprowadza do Polski pierwszą na rynku uniwersalną zaprawę iniekcyjną ze 100 letnim okresem trwałości wpisanym do Oceny Technicznej ETA.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer
FIS V Plus to zupełnie nowa jakość w grupie zapraw uniwersalnych. Ma ona zdecydowanie lepsze parametry w porównaniu do swojej poprzedniej wersji - żywicy FIS V. Oprócz wspominanego już 100-letniego okresu trwałości, nowa kotwa zyskała o 45% większą nośność w betonie niezarysowanym oraz o 15% wyższą wytrzymałość zakotwienia w betonie zarysowym. Warto również zaznaczyć, że kotwa FIS V PLUS w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, gwarantuje dodatkowo bezpieczeństwo przy pracy z niewielkimi odstępami od krawędzi. Przykładowo min. odstęp od krawędzi cmin [mm] dla pręta M30 wynosi 80 mm (gdzie standard na rynku to ok. 140 mm).

W przypadku kotwy FIS V Plus określenie „Uniwersalna” zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu. Niezależnie czy są to konstrukcje stalowe, konsole, fasady, drabiny ratownicze czy ciągi kablowe - FIS V Plus pozwala konstruktorom i inżynierom na projektowanie i wykonywanie wielu zadań związanych z mocowaniem przy użyciu tylko jednego produktu. Uniwersalna zaprawa może być stosowana do zamocowań zarówno w betonie jak i we wszystkich tradycyjnych podłożach murowych. FIS V Plus nadaje się również do połączeń prętów zbrojeniowych oraz zastosowań sejsmicznych w kategoriach C1 i C2. Ocena Techniczna dopuszcza stosowanie zaprawy w otworach wypełnionych wodą, co pozwala na wiele różnych zastosowań, także w trudnych warunkach środowiskowych. Dodatkowo Klasa odporności ogniowej R120 sprawia, że zaprawa iniekcyjna jest również bezpiecznym wyborem w przypadku zagrożeń pożarowych.

REKLAMA:


W kwestii budowy samego kartusza zaszły także pewne zmiany. FIS V Plus to pierwsza rodzina produktów oparta na nowej generacji kartridża „wahadłowego” o stosunku mieszania 10: 1 (zaprawa: utwardzacz). Sam proces montażu pozostaje jednak taki sam. Dozowniki fischer umożliwiają szybkie i łatwe przetwarzanie dwuskładnikowej zaprawy iniekcyjnej na bazie żywicy winyloestrowej. Podczas wyciskania żywicy, dwa oddzielnie przechowywane składniki żywicy i utwardzacza są mieszane razem i aktywowane w mieszalniku statycznym. Warto zaznaczyć, że otwarte kartusze mogą być ponownie wykorzystane (należy jednak po pracy zdjąć mieszalnik i zakręcić tubę). Tuleja kotwiąca FIS HK ma zastosowanie w perforowanych materiałach budowlanych. Zapewnia to równomierne rozprowadzenie zaprawy dokładnie tam, gdzie jest ona potrzebna podczas wprowadzania pręta kotwiącego, gwarantując niskie zużycie zaprawy przy optymalnym dopasowaniu do szczelin w podłożu murowym.

Szeroka gama produktów uzupełniających pozwala dostosować kotwę FIS V Plus do prawie każdego typu montażu. Pręty kotwiące fischer FIS A i RG M dostępne są w zakresach średnic od M6 do M30 w betonie i M6 do M16 w murze. Zmienna głębokość zakotwienia pozwala na dostosowanie do wymaganego obciążenia w betonie. Istnieją również kotwy z gwintem wewnętrznym do zastosowań w betonie (RG M I) i murze (FIS E), jak również wiele innych elementów systemu.

Zdając sobie sprawę, że dla profesjonalnych użytkowników bardzo ważny jest również aspekt ekonomiczny, firma fischer oferuje także bezpłatną aplikację MORTAR-FIX. Jej głównym zadaniem jest pomoc w ustaleniu specyfikacji zaprawy chemicznej. Kalkulator żywicy stanowi dobrą podstawę do obliczania wymaganej ilości materiału oraz liczby pojemników. Użytkownik dostaje szybki przegląd całkowitego zapotrzebowania.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt