chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » STIX A800 PREMIUM - klej do LVT i wykładzin obiektowych od Bostik

STIX A800 PREMIUM - klej do LVT i wykładzin obiektowych od Bostik

13.05.2021
Firma Bostik - lider w zakresie chemii budowlanej oraz technik klejenia - stworzył wyjątkowy klej STIX A800 PREMIUM. Produkt stanowi odpowiedź na zmieniające się trendy budowlano-wnętrzarskie i przeznaczony jest do montażu paneli LVT oraz wykładzin obiektowych.

Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
Rozwiązanie marki Bostik to wysokiej jakości klej akrylowy o bardzo dużej sile klejenia. Dedykowany jest do stosowania podczas montażu wykładzin elastycznych w pomieszczeniach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej – nawet o dużym natężeniu ruchu pieszego. Kleju Bostik STIX A800 PREMIUM można również użytkować w pomieszczeniach gdzie zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Mocne klejenie dla wielu podłoży


Klej STIX A800 PREMIUM od Bostik to doskonały produkt do powierzchni wykonanych z betonu, jastrychów cementowych i anhydrytowych, pokrytych starymi płytkami, parkietem czy też płytami wiórowymi lub OSB. Wyjątkowość kleju pozwala także na zastosowanie go na powierzchniach metalowych i niechłonnych, warstwach podkładowych oraz na ogrzewaniu podłogowym. Klej jest odpowiedni do stosowania w przypadku montażu wszystkich typów wykładzin elastycznych – wykładzin PVC homogenicznych, heterogonicznych i akustycznych, a także wykładzin PVC na piance oraz VER czy podłożach kauczukowych, gumowych, linoleum, wykładzin dywanowych, igłowanych oraz z włókien naturalnych na lateksowym spodzie.
Przeczytaj również: Kleje do ciepłej podłogi

Modne panele


Rozwiązanie firmy Bostik dedykowane jest również do klejenia paneli LVT, które cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością. Jest to nowa generacja okładzin podłogowych, które są nie tylko praktyczne w użytkowaniu, ale - co najważniejsze – gwarantują szerokie możliwości estetyczne, odzwierciedlając kolorystykę i strukturę drewna, kamienia oraz ceramiki. Panele LVT są także wyjątkowo odporne na zarysowania oraz na działanie wody, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach czy sklepach. Panele wyróżnia niewielka grubość, dlatego mogą być stosowane na już istniejącym podłożu. Jest to jednak taki rodzaj paneli podłogowych, które należy montować za pomocą wysokiej jakości kleju, który uniemożliwi odkształcanie wykładziny. Klej STIX A800 PREMIUM od Bostik zapewnia wysoki chwyt początkowy oraz wysoką przyczepność końcową, jak i szybką kohezję. Sprawdzi się on w przypadku klejenia paneli LVT, unieruchamiając je i pozwalając na stosunkowo szybkie korzystanie.

REKLAMA:

Proste użycie i szybki efekt


Przed użyciem kleju STIX A800 PREMIUM należy sprawdzić wilgotność szczątkową podłoża. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej normy zaleca się zastosowanie bariery odcinającej wilgoć pod wylewką. Natomiast płyty betonowe oraz jastrychy cementowe przed klejeniem muszą zostać przygotowane za pomocą masy samopoziomującej. Wszystkie powierzchnie klejone za pomocą kleju akrylowego muszą być czyste, suche i odtłuszczone. Bostik STIX A800 PREMIUM należy nakładać równomiernie za pomocą pacy zębatej (pacę dobieramy zależnie od typu spodniej części wykładziny), a po ułożeniu podłogi należy docisnąć ja do podłoża za pomocą ciężkiego wałka około 50 kg. Pozwoli to usunąć powstałe pęcherze powietrza. Pełna schnięcie podłogi trwa do 24 godzin.

Klej Bostik STIX A800 PREMIUM w swoim składzie nie zawiera rozpuszczalników oraz ftalanów, a dzięki swojej niskiej emisji LZO spełnia normy ekologicznego budownictwa, czyli wymagania certyfikacji LEED i BREEAM. Są to dwa najpopularniejsze certyfikaty, które przyznawane są obiektom powstałym z wykorzystaniem najwyższej jakości, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko.Rozwiązanie firmy Bostik dostępne jest w pojemności –18 kg.

Klej STIX A800 PREMIUM
Producent: Bostik
Pojemność: 18 kg

Autor: Bostik - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt