chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Nowość w ofercie Würth Polska – farba zapewniająca szczelny montaż okien EURASEAL

Nowość w ofercie Würth Polska – farba zapewniająca szczelny montaż okien EURASEAL U

31.08.2020
Dotychczas użycie taśm, regulujących przepływ pary wodnej było najskuteczniejszą metodą szczelnego montażu okien. Nowością w ofercie Würth Polska jest farba EURASEAL U o takim samym działaniu. Podobnie jak taśmy uszczelniające – zabezpiecza połączenie wykonane z piany montażowej, zapobiegając zjawisku kondensacji pary wodnej i zawilgoceniu piany.

Chemia budowlana - Fot. Würth Polska
Fot. Würth Polska
Powłoka EURASEAL U pozwala na odprowadzanie wilgoci z połączenia mur-okno (mur-drzwi) w każdych warunkach temperaturowych, dzięki zmieniającej się wartości współczynnika przepuszczalności pary wodnej Sd. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest bardzo prosta aplikacja – wystarczy pomalować pędzlem utwardzoną warstwę piany. Po naniesieniu EURASEAL U, na powierzchni piany powstaje bezszwowa, wodoszczelna powłoka o zmiennej wartości oporu dyfuzyjnego. Wysoka elastyczność zapewnia kompensację ruchów termicznych i konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz szczelne mostkowanie drobnych rys i spękań. Farba charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, a także do PVC i powlekanego aluminium.

Sposób nakładania


Powłokę EURASEAL U należy nakładać za pomocą pędzla na sucho i bezpośrednio na utwardzoną powierzchnię piany. W celu uzyskania optymalnych właściwości produktu zaleca się nałożenie co najmniej dwóch warstw. Odstęp czasowy pomiędzy aplikowaniem kolejnych warstw w temp. 20°C i wilgotności powietrza na poziomie 50 proc. wynosi 4 godziny. W trakcie nakładania temperatura otoczenia i podłoża nie powinna być jednak niższa niż 5°C (dotyczy to również czasu schnięcia).

REKLAMA:


Farbę należy nakładać w taki sposób, aby powłoka dokładnie pokryła warstwę izolacji z piany montażowej oraz zachodziła także na ramę okna lub drzwi i na ościeżnice – min. 2 mm z każdej strony). Średnie zużycie wynosi 0,6 l/m2 w zależności od struktury i chłonności podłoża (malowanie piany o zwięzłej strukturze i mniejszych porach będzie bardziej wydajne). Średnia wydajność powłoki (przy dwukrotnym kryciu), przy założeniu, że malowana powierzchnia jest o 1 cm szersza niż szczelina dylatacyjna, prezentuje poniższa tabela:
Chemia budowlana - Nowość w ofercie Würth Polska – farba zapewniająca szczelny montaż okien EURASEAL U

Charakterystyka farby EURASEAL U Würth Polska:
- Zapewnia szczelny montaż stolarki budowlanej,
- Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
- Zmienna wartość Sd powłoki zapewnia odprowadzanie wilgoci ze spoin i szybkie wysychanie,
- Wodoszczelna i wiatroszczelna,
- Odporna na działanie UV i czynników atmosferycznych,
- Bardzo łatwa aplikacja – wystarczy pomalować,
- Redukuje do minimum ryzyko zniszczeń spowodowanych wilgocią i powstawaniem grzybów,
- Zapobiega spadkom parametrów cieplnych materiałów izolujących.

Art. nr 0893594000

Produkt jest dostępny w e-sklepie: www.würth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt