chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Ocieplasz dom? Oszczędzaj czas i pieniądze!

Ocieplasz dom? Oszczędzaj czas i pieniądze!

17.07.2019
Wykonanie termoizolacji wiąże się nie tylko z niezbędnymi nakładami finansowymi, ale także czasem potrzebnym na realizację, zgodnie ze sztuką budowlaną, każdej z warstw. Konieczne jest także oszacowane czasu niezbędnego na wynajem rusztowania oraz koniecznych do zachowania przerw technologicznych, np. po gruntowaniu a przed nałożeniem tynku. Elementy te podnoszą koszty i wydłużają czas realizacji. Istnieją jednak produkty, które pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Jednym z nich jest ATLAS HOTER U2-B, zaprawa klejąca do styropianu i zatapiania siatki.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Unikatowa formuła ATLAS HOTER U2-B, zaprawy klejącej do styropianu i zatapiania siatki, łączy w sobie wszystkie najważniejsze właściwości produktu o uniwersalnym zastosowaniu. ATLAS HOTER U2-B jest bezpodkładowy – struktura związanego kleju tworzy warstwę, do której silnie przylegają tynki cienkowarstwowe. Zawarty w składzie zaprawy biały cement zmniejsza możliwość powstawania na powierzchni przebarwień pochodzących z szarego cementu. Cecha ta pozwala o kilka dni skrócić czas pracy oraz ograniczyć koszty związane z zakupem i aplikacją środków gruntujących.

Dzięki recepturze opartej na technologii żelu krzemianowego, może być stosowany nawet w temp. +35oC. Zastosowany w ATLAS HOTER U2-B żel krzemianowy posiada wyjątkową zdolność do wiązania wody. Jej akumulacja zapewnia pełną hydratację cementu, nawet w warunkach podwyższonej temperatury. Odpowiednia gospodarka wodą, niezbędna do zakończenia procesu wiązania, w kleju żelowym gwarantuje optymalną przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności.
Wpływa to także na konsystencję kleju – praca z ATLAS HOTER U2-B jest łatwa i przyjemna, a jego rozprowadzanie nie wymaga tak dużej siły.
Przeczytaj również: Mozaika krok po kroku
REKLAMA:


Wykorzystanie kleju żelowego ATLAS HOTER U2-B w warstwie zbrojonej umożliwia ponadto zastosowanie, jako warstwa dekoracyjna i ochronna, tynku silikonowego ATLAS w poszerzonej palecie kolorystycznej ciemnych i intensywnych tonacji (współczynnik odbicia światła HBW >15%).

Unikalna receptura i doskonałe właściwości ATLAS HOTER U2-B sprawiają, że jest to jeden z coraz częściej wybieranych przez fachowców klejów do wykonywania termoizolacji: przyklejania EPS oraz wykonywania warstwy zbrojonej.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt