chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Kurs mykologiczny

Kurs mykologiczny

23.12.2009
Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa organizuje kurs pn. „Ochrona budynków przed wilgocią i korozją biologiczną”, który odbędzie się w pierwszym kwartale 2010r. Przesłanie karty zgłoszeniowej musi nastąpić do 11 stycznia. Wniesienie opłaty, w wysokości 1970 zł – do 15 stycznia.

Zajęcia odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia (Wrocław, ul. Hercena 3/5), tel. (0-71) 344-80-12. Terminy kursu to: 1.02-05.02; 15.02-19.02; 01.03-05.03;15.03-19.03.2010r.
REKLAMA:


Przewidziano 200 godzin zajęć, w tym 90 godzin zajęć praktycznych, na obiektach porażonych przez czynniki biologiczne. Uczestnicy kursu muszą legitymować się studiami z następujących kierunków: budownictwo lądowe lub wodne, architektura, względnie technologia drewna lub konserwacja zabytków. Wyjątkowo – chemiczna albo biologiczna inżynieria materiałowa.

W części teoretycznej poruszana będzie następująca tematyka:
- zagadnienia prawne;
- mikroorganizmy niszczące materiały budowlane;
- destrukcyjne działanie szkodników biologicznych, tj. grzybów domowych, grzybów-pleśni, owadów, glonów i bakterii na elementy drewniane i na inne materiały budowlane pochodzenia organicznego i nieorganicznego;
- wybrane działy fizyki budowli;
- synergistyczne oddziaływanie czynników degradacyjnych na obiekty;
- identyfikacja czynników biologicznych i technicznych;
- szkodliwy wpływ mikroorganizmów na zdrowie ludzi i zwierząt;
- ocena stanu zagrożenia budynków oraz ich elementów przez czynniki biologiczne;
- zasady prawidłowej profilaktyki konstrukcyjnej, chemicznej i eksploatacyjnej;
- zabezpieczanie przeciwwilgociowe obiektów budowlanych z podaniem nowoczesnych metod osuszania zawilgoconych budynków, w tym zabytkowych;
- stosowanie efektywnych metod i środków chemicznych do robót impregnacyjno-odgrzybieniowych i przeciwogniowych;
- zabezpieczenia materiałowe i konstrukcyjne;
- wybrane działy ochrony przeciwpożarowej;
- organizacja nadzoru i odbioru robót impregnacyjno-odgrzybieniowych;
- sporządzanie ekspertyz mykologiczno-budowlanych i prawidłowe ich wykorzystanie przez inwestora, projektanta i wykonawcę robót.

***
Należność za udział w kursie należy wpłacić na konto: Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa, PKO BP IV O/ Wrocław, nr 27 1020 5242 0000 2702 0146 6663 z dopiskiem – „kurs” i z adnotacją kogo wpłata dotyczy. Przewiduje się ograniczoną ilość uczestników – decyduje więc kolejność zgłoszeń.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist