chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
sposób wyświetlania:
Najnowsze wiadomości z branży

Ochrona środowiska naturalnego staje się coraz bardziej palącą kwestią na rynku budowlanym. Firma Soudal traktuje ideę zrównoważonego rozwoju priorytetowo, konsekwentnie wdrażając proekologiczne rozwiązania.

Koncentracja na autorskich programach społecznych, odświeżona nazwa i nowe logo – to zmiany symbolizujące nowy rozdział w historii Fundacji Śnieżka. Skupi się ona na rozwoju programów edukacyjnych kierowanych głównie do uczniów szkół podstawowych oraz zainwestuje w poprawę warunków leczenia m.in. pacjentów oddziałów psychiatrii dziecięcej. Nadal będzie też wspierać przedsięwzięcia edukacyjne na Podkarpaciu.

Międzynarodowe Święto Roweru, które przypada 24 października, to dobra okazja, aby zwrócić uwagę na to, że rowerzyści stanowią coraz liczniejszą grupę użytkowników ulic miast, a co za tym idzie, także parkingów w budynkach mieszkaniowych wielorodzinnych, w biurowcach, w szkołach i na uczelniach oraz w innych obiektach publicznych. Sposób aranżacji miejsc postojowych dla tych pojazdów powinien być atrakcyjny estetycznie, ale przede wszystkim czytelny i bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

Wyzwania legislacyjne dotyczące zrównoważonych chemikaliów; ekoprodukty i ekoprojektowanie, bezpieczne procesy produkcyjne; narażenie na stanowisku pracy w kontekście BHP; zrównoważony transport, przewóz i magazynowanie substancji niebezpiecznych – to między innymi te tematy zdominowały webcast w ramach Programu Bezpieczna Chemia, którego organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC). Wydarzenie odbyło się 19 października br.

AkzoNobel przedstawia wyniki za III kwartał 2021

Grupa Selena stawia na mocny rozwój kadr. Po raz pierwszy w historii spółki decyzją rady nadzorczej do zarządu Grupy dołączył ekspert ds. HR. Andrzej Zygadło, dotychczasowy globalny dyrektor HR, objął funkcję członka zarządu ds. personalnych (CHRO).

Dużym sukcesem zespołów CEMEX Infrastruktura oraz CEMEX Polska zakończył się konkursu Power Concrete, organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Zespoły CEMEX zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce w finale wydarzenia. Wyniki ogłoszone zostały podczas XI Konferencji Dni Betonu w Wiśle.

Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi, dlatego w ramach akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI organizatorzy chcą przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka piersi.

W konkursie The Best Annual Report 2020 FFiL Śnieżka SA została uhonorowana wyróżnieniem za najlepsze sprawozdanie zarządu z działalności. Jury doceniło przede wszystkim jakość i przystępność jej giełdowego raportu za 2020 rok także dla osób, które nie specjalizują się w opisywanych w nim zagadnieniach. Spółka dba o rzetelną komunikację z inwestorami od momentu debiutu na GPW w 2003 roku.

W tym roku Państwowy Urząd Budowlany w Weilheim pomyślnie zakończył renowację mostu Echelsbacher. Most ten wznosi się nad dziką rzeką Ammer w południowej Bawarii. Jest zbudowany na konstrukcji żelbetowej Melan-Spangenberg, która została zachowana jako rama nośna dla nowego mostu łukowego, podczas gdy pozostała konstrukcja została rozebrana. Zaprawa iniekcyjna fischer FIS HB została użyta do zakotwienia prętów kotwiących fischer Highbond FHB II AL.

Firma Austrotherm została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Biennale Architektury 2021 w Krakowie, odbywającego się pod hasłem „RE-USE”.

Jesienna edycja Ogólnopolskich Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM i TY upłynęła pod znakiem nietuzinkowych elementów wystroju i ekologicznych rozwiązań. Jesienne targi Agrotech, Dom i Ty, Eco-Style, Health&Beauty i Rękodzieło odwiedziło ponad 20 tys. gości z kraju i zagranicy.

Niesamowite talenty, determinacja oraz zaangażowanie – tak z pewnością można określić drużynę BKS Bostik Bielsko-Biała, ośmiokrotnego Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Poza siatkarskim parkietem, dziewczyny w codziennych naprawach, pasjach, a także w pracach remontowych, chętnie wykorzystują produkty Bostik – sponsora tytularnego drużyny.

Lafarge w Polsce, należący do grupy Holcim, wdraża przyjęte przez grupę ambicje dotyczące retencji wody oraz wspierania bioróżnorodności. Do 2030 r. 3/4 zakładów będzie prowadzić działania zwiększające lokalne zasoby wody zaś jej zużycie w procesie produkcji cementu zmniejszy się o 33 proc. Spółka już teraz wdraża własną strategię zrównoważonego rozwoju i chroni różnorodność biologiczną wokół swoich zakładów. Do tej pory przywrócono naturze niemal 1160 ha terenów pokopalnianych, zaś na terenie Cementowni Małogoszcz oraz Cementowni Kujawy postawiono łącznie 8 uli, w których zamieszka 800 tys. pszczół.
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Pozostałe wiadomości
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt