chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Analiza termiczno-wilgotnościowa - po co?

Analiza termiczno-wilgotnościowa - po co?

12.02.2015
Jak ustrzec się przed zagrzybieniem spowodowanym nieodpowiednim doborem warstw przegrody?

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Para wodna przepływa przez ścianę w różnych kierunkach (na zewnątrz pomieszczenia lub do wewnątrz). Uzależnione to jest od różnicy temperatur i różnicy wilgotności powietrza. Podczas tej migracji może następować tzw. wykroplenie pary wodnej w przegrodzie (w którejś z jej warstw). Zjawisko to jest dopuszczalne, pod warunkiem, że wilgoć nie będzie narastała z każdym rokiem, tylko w miesiącach letnich nastąpi jej odparowanie. Bardzo często zagrzybienie spowodowane jest jednak przez niewystarczającą wentylacją pomieszczeń.

Jak stwierdza Irena Domska, kierownik ds. zarządzania jakością FS "ARBET" Sp. J., styropian nie jest szczelny dla wilgoci i nie jest to oczywiście wadą. Dość duży opór dyfuzyjny pary wodnej styropianu należy uwzględnić przy analizie termiczno-wilgotnościowej przegrody budynku, np. ściany, właśnie po to, żeby ustrzec się przed możliwością pojawienia zagrzybienia.
REKLAMA:


Aby ustrzec się przed zagrzybieniem spowodowanym nieodpowiednim doborem warstw przegrody, koniecznie należy zlecić projektantowi analizę termiczno-wilgotnościową.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt