chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Remont fasady – czas zacząć przygotowania

Remont fasady – czas zacząć przygotowania

17.02.2014
Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek zewnętrznych prac budowlanych. Planując modernizację elewacji, już dziś warto zastanowić się, czym ocieplimy budynek i w jaki sposób go wykończymy.

Chemia budowlana - Fot. FOVEO TECH
Fot. FOVEO TECH
Chemia budowlana - Fot. FOVEO TECH
Fot. FOVEO TECH

Czym ocieplić?


Najczęściej stosowane są styropian i wełna mineralna. Wybór konkretnego materiału powinien być determinowany potrzebami. – Niewątpliwą zaletą styropianu jest łatwość obróbki i montażu – wyjaśnia Dariusz Wróbel, Kierownik Działu Aplikacji i Szkoleń FFiL Śnieżka SA – Styropian jest lekki i stosunkowo tani, więc jego wybór będzie ekonomicznym rozwiązaniem. Wełna mineralna bardzo dobrze sprawdzi się natomiast w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru oraz, ze względu na wysokie parametry izolacji akustycznej, w miejscach o dużym natężeniu hałasu, np. w pobliżu ruchliwych ciągów komunikacyjnych.

Oprócz materiału termoizolacyjnego, na koszt systemu składają się też nakłady poniesione na zakup akcesoriów, takich jak kleje czy kołki mocujące. Ponieważ styropian jest niemal 10 razy lżejszy od wełny, nakłady na elementy mocujące będą niższe.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. FOVEO TECH
Fot. FOVEO TECH

Jak wykończyć?


W tym przypadku najczęściej wybierane są farby lub tynki dekoracyjne. Ważne jest, by dobrać kolor komponujący się z otoczeniem i bryłą budynku. Inspiracji można szukać w specjalistycznych poradnikach, portalach branżowych itp. – Kolor jest integralną częścią architektury, oddziałuje na otaczającą przestrzeń i wpływa na postrzeganie budynku. Kolorystyka elewacji domu będzie towarzyszyć nam przez dłuższy czas, dlatego przy jej doborze można skorzystać z materiałów, które pomogą poznać np. funkcje poszczególnych barw i ich charakterystykę – mówi Dariusz Wróbel. – Świetnym rozwiązaniem ułatwiającym dobór kolorystyki elewacji domu jest skorzystanie z aplikacji do kolorowania fasad, która pozwala na dodanie do programu własnego zdjęcia, a następnie pokolorowanie go odpowiednimi kolorami.

Chemia budowlana - Fot. FOVEO TECH
Fot. FOVEO TECH
Ponieważ remont elewacji wykonuje się raz na kilka lat, kolor musi być trwały oraz odporny na destrukcyjny wpływ czynników atmosferycznych oraz na różnego rodzaju zabrudzenia. Warto użyć do wykończenia fasady produktów, które łatwo utrzymać w czystości, np. wyrobów silikonowych. Są one trwałe i odporne na działanie wilgoci.

(E)

Autor: Foveo Tech - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Foveo Tech
Nowości z firmy Foveo Tech
Czytelnia firmy Foveo Tech
Poradnik firmy Foveo Tech
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt