chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Cement Żółty

Cement Żółty

08.10.2012
Cementy workowane oferowane przez CEMEX Polska mają ujednoliconą formę. W najnowszej odsłonie firma przedstawia czwarty z gamy cementów, cement ŻÓŁTY.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex
Cement ŻÓŁTY to produkt workowany, znany dotychczas w ofercie CEMEX jako CEM V/A (S-V) 32,5R. Jest to uniwersalny produkt, który dobrze sprawdza się w szerokim zakresie temperatur od +5 do +30 st. C. Dzięki zastosowanej technologii produkcji, która polega na wspólnym zmieleniu klinkieru portlandzkiego, granulowanego żużla wielkopiecowego i wysokiej jakości krzemionkowego popiołu lotnego oraz dodatku siarczanowego pełniącego rolę regulatora, otrzymano cement ŻÓŁTY o szeregu cennych właściwości użytkowych:
- umiarkowanej wytrzymałości wczesnej,
- korzystnej wytrzymałości normowej,
- możliwości stosowania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, doskonałej więźliwości wody w zaprawach i betonach,
- bardzo dobrej urabialności zapraw i betonów,
- wystarczająco długim czasie przerobu zapraw i betonów,
- bardzo dobrej przyczepności do podłoża,
- niewielkim skurczu,
- niskim cieple hydratacji,
- podwyższonej odporności na agresję chemiczną środowiska.
Przeczytaj również: Żelbet na budowie
REKLAMA:


Właściwości cementu ŻÓTŁEGO pozwalają na wszechstronne wykorzystywanie tego produktu do prowadzenia prac w takich zastosowaniach jak: zaprawy murarskie do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych budynku, zaprawy tynkarskie na zewnątrz i wewnątrz obiektu, wylewki podłogowe (gładzie cementowe, jastrychy), chudy beton na podbudowy, stabilizacje i podsypki cementowo-piaskowe pod nawierzchnie z kostki i płyt chodnikowych, prefabrykaty drobnowymiarowe (pustaki ścienne i stropowe, bloczki betonowe) oraz beton zwykły w klasie wytrzymałości C8/10 – C30/37 (B10 – B37) do wykonywania: ław fundamentowych, stropów, wieńców i nadproży, schodów, tarasów, ścian oporowych.

Cement ŻÓŁTY dołączył do cementów workowanych o nazwach: CZERWONY, ZIELONY i NIEBIESKI. Ujednolicenie wzoru opakowań zrealizowano zgodnie z projektem „Nowa paleta CEMEX”. Zmiana ta pozwala klientom na łatwą identyfikację produktów i upraszcza proces składania zamówień.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt