chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowa inwestycja w Cementowni Chełm

Nowa inwestycja w Cementowni Chełm

01.03.2012
Trwa realizacja projektu inwestycyjnego w Cementowni Chełm. Niedawno stanął tu półkolisty balon, który jest wynikiem pierwszego etapu podjętych prac nad budową nowego hermetycznego magazynu klinkieru.

Chemia budowlana - Nowa inwestycja w Cementowni Chełm
To jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Polsce. Technologia mało znana w Europie, jest już popularna na świecie. Preferowana jest dla silosów klinkierowych w CEMEX-ie, dlatego została wybrana w Chełmie do realizacji projektu magazynu.

Balon jest szalunkiem traconym silosu klinkieru a wewnątrz planowane jest torkretowanie betonem (natryskiwanie mieszanki betonowej na powierzchnię podłoża energią sprężonego powietrza). Zostaną także zamontowane przenośniki. Przy projekcie zaangażowane są firmy krajowe i europejskie.
REKLAMA:


W maju obok istniejącego już balona stanie jego bliźniak. Pierwszy silos będzie uruchomiony w połowie roku, a całość zostanie wybudowana do końca 2012 roku. Nowe silosy będą hermetyczne. Wyeliminują problem pylenia wtórnego związanego ze składowaniem i transportem klinkieru.

Chemia budowlana - Nowa inwestycja w Cementowni Chełm
Projekt techniczny i budowę kopuły wykonuje amerykańska firma Dome Technology. Jest to pierwsza realizacja tej firmy w Polsce. Nostryfikację projektu i dokumentację pozostałej części wykonała firma Alit z Krakowa. Budżet projektu wynosi prawie 70 mln zł i jest on dofinansowywany z Funduszy Europejskich.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt